سبد خرید

مسابقه طراحی ویکتورینوکس 2017

شما اینجا هستید

یکی از مشهورترین و نمادین ترین محصولات کشور سوئیس، چاقوهای سوئیس آرمی هستند. بیشتر مردم ابزارهای جیبی قرمز ویکتورینوکس را به کیفیت، کارایی، نوآوری و طراحی خاص می شناسند. در سال 1884 کارل الزنر اولین کارگاه چاقوسازی خود را در شهر ایباخ کشور سوئیس افتتاح کرد. اسم ویکتورینوکس از ترکیب نام مادرش "ویکتوریا" و "اینوکس" ماده اصلی محصولات این کارخانه یعنی استیل ضد زنگ به دست آمده است. در سال 1891 ویکتورینوکس اولین سفارش عمده خود را از ارتش سوئیس برای تهیه چاقوی سربازان دریافت کرد.

مدل کلاسیک
از سال 2010 ویکتورینوکس هر ساله یک مجموعه از ابزارهای جیبی کلاسیک 58 میلی متری کوچک خود را در تعداد محدود(Limited Edition) تولید و به بازار عرضه می کند. این مدل در مدت کوتاهی با اقبال عمومی روبه رو شد و در سراسر جهان به عنوان هدیه ای کوچک و محصولی محبوب مجموعه داران، بسیار مورد توجه قرار گرفت.

بخشی از فرآیند تصمیم گیری و طراحی باشید
پنج سال پیش کمپانی تصمیم گرفت که فرآیند طراحی این مجموعه را بروی علاقمندان ویکتورینوکس و طراحان در سراسر جهان باز کند. حالا دوباره این فرصت فراهم شده است:
• طرح شخصی خود را برای مجموعه مدل کلاسیک سال 2017 ارسال کنید.
• به طرح های مورد علاقه خود رای دهید و نظرتان را به اشتراک بگذارید.
• یک هیئت داوری از طرف ویکتورینوکس تعدادی از ایده ها را انتخاب می کنند و در وب سایت ویکتورینوکس، وب سایت Jovoto و شبکه های اجتماعی ویکتورینوکس به رای می گذارند . شما و تمام علاقمندان ویکتورینوکس این امکان را دارید که در انتخاب 10 طرح برتری که در سال 2017 ارائه خواهند شد و در سراسر جهان به فروش می رسند نقش داشته باشید .

اهداف
طرح های جدید مجموعه کلاسیک سال 2017 با مشارکت شما و طرح های انتخابی شما دوباره فروش بالایی خواهند داشت و این توانایی ، خلاقیت و کارایی، مقبولیت برند ویکتورینوکس را افزایش خواهد داد.
یک طرح هیجان انگیز ِ جدید و متفاوت این بار با یک موضوع واحد برای چاقوی سوئیس آرمی طراحی کنید. "حیوانات دنیا" عنوانی است که برای مجموعه کلاسیک 2017 انتخاب شده است. ویکتورینوکس مشتاق است که طرح های هنرمندانه ی شما پیرامون این موضوع را دریافت کند.
• یک حیوان که به آن علاقمندید و به نوعی نشانه ای از فرهنگ منطقه و کشور شما است را انتخاب کنید.
• در چند جمله توضیح دهید که حیوان شما یا حیواناتی که انتخاب کرده اید چه موضوعی را بیان می کنند: آیا طراحی شما زیبایی را هدف قرار داده است یا داستانی برای گفتن در خود دارد؟
• تلفیقی از نمادهای تصویری بومی خود و روش های طراحی روز دنیا را به کار گیرید تا طرح منحصربفرد ، جدید و هیجان انگیز خود را خلق کنید.
طراحی شما بیشترین تاثیرگذاری بصری را خواهد داشت اگر:
• شامل تعداد زیادی عناصر ریز نباشد چون بر روی سطوح کوچک این جزئیات غیر قابل تشخیص اند.
• روی فرم عمومی چاقوهای سوئیس آرمی با دو انتهای خمیده قابل جاگذاری باشد.
• شما می توانید تا ده ایده ارسال و ثبت نمائید. ولی در هر فرم ارسال تنها یک ایده را باید ارائه کنید. اینکه در چه قالبی طرح خود را ارائه دهید تصمیم ِ شماست، اما در نهایت باید طراحی مورد نظرتان برای جلو و پشت چاقو را، مانند نمونه ای که وب سایت این رقابت در اختیارتان قرار داده است، روی زمینه سفید ِساده در یک صفحه ارائه کنید.

گروه مخاطبین
مدل کلاسیک، طرفداران متفاوتی از 20 تا 50 سال در سراسر دنیا دارد. تصمیم به خرید عموم مشتریان حسی ست که بعد از دیدن محصول پیدا می کنند، بنابراین طراحی شما نقش تعیین کننده ای در این فرآیند تصمیم گیری بازی می کند. از آنجائیکه این محصول در سراسر جهان به فروش می رسد، زمینه فرهنگی مشتریان بالقوه اش نقش تعیین کننده ای در این زمینه به عهده دارد.

الزامات قانونی
مطمئن شوید که تمام حقوق نشر آثار (copyright) را رعایت کرده اید. تنها طرح هایی را ارسال کنید که کلیه حقوق قانونی آن را دارید و از عناصر ، تصاویر و عکس های متفرقه استفاده نکنید.
طرحی آماده ی استفاده ارسال کنید : شما باید تصویر رو و پشت محصول را طراحی و در آثار ارسالی خود نمایش دهید. تنها لازم است تصویرها را برای ابزار جیبی 58 میلی متری طراحی کنید. طراحی شما روی بدنه ای غیرشفاف با رنگ های ساده ی قرمز، سفید، سیاه، آبی، زرد و سبز چاپ خواهد شد.
برای این پروژه ما به دنبال ابزارهای دیگر ویکتورینوکس با سایزهای بزرگتر و جنس زمینه ی متفاوت برای بدنه نیستیم.
پیشنهادهای طراحی شما از نظر تکنیکی باید قابل اجرا باشند. یک تیم متخصص از طرف شرکت ویکتورینوکس بررسی قابل اجرا بودن طرح شما را به عهده دارد.

به کارگیری نماد تجاری ویکنورینوکس
محل قرارگیری، اندازه و شکل لگوی ویکتورینوکس روی چاقو نباید تغییر کند.

چیزهایی که نباید ارسال کنید
شکل ظاهری، فرم و عملکردهای چاقوی جیبی نباید تغییر داده شود.
لطفا مجموعه طرح های پشت سر هم ارسال نکنید. یک ایده ی مجزا انتخاب کنید و مطمئن شوید که بهترین و نهایی ترین طرح شما در بالای فرم ارسالتان قرار گرفته باشد، تا در کادر پیش نمایش ایده به درستی نمایش داده شود.
به ویکتورینوکس ایده های طراحی جدید ، ساختارشکنانه و متفاوت خود را نشان دهید .طرح هایی که در یکی از مسابقات قبلی طراحی ویکتورینوکس ارائه شده باشند، به مراحل بعد راه پیدا نخواهند کرد.
طرحی که شامل هر کدام از عناصر زیر باشد از پروژه کنار گذاشته خواهد شد: اسلحه، جمجمه و استخوان های ضربدری، نشانه های جنسیتی و هر نوع برهنگی، هر چیزی که خشونت، نفرت یا نژادپرستی را نمایش دهد.

در مورد خودتان به ما بگویید : برگزیده ی روز
طرح های منتخب هر روز، در مدت دریافت آثار در شبکه های اجتماعی با عنوان "برگزیده ی روز" قرار داده خواهند شد. لطفا یک متن کوتاه در حد 80 کلمه در مورد خودتان و طراحی تان بنویسید و در فرم ارسال اضافه کنید. حتی می توانید یک معرفی ویدئویی را در صفحه ارسالتان بارگذاری کنید. هنگامی که طرح شما انتخاب شود، ویدئوی معرفی شما روی فیسبوک ویکتورینوکس به اشتراک گذاشته می شود.
یک معرفی ساده مثل سلام من ... هستم ، ... سال سن دارم ،ساکن ...هستم. من مدت ... سال است که به طراحی مشغولم . این طرح را برای ویکتورینوکس اجرا کردم چون فکر می کردم ... .

فرمت های فایلی مورد قبول
برای اینکه طرح شما توسط کمپانی انتخاب و به کارگرفته شود نیاز است دارای این فرمت باشد:
- یک فرمت پی دی اف با رزلوشن بالا (Dpi 300 )
- یک فایل لایه باز (درصورت امکان وکتوری)

یادآوری موارد قانونی
در این قسمت چند نکته قانونی را برای توجه بیشتر شما بازگو می کنیم:
1-با ارسال یک ایده در قالب یک پروژه، امکان دارد که jovoto به عنوان کارفرما، برای داوری یا ارائه ، آن را نمایش دهد ، به اشتراک بگذارد یا چاپ کند.
2-یک بازه زمانی اختصاصی سه ماهه وجود خواهد داشت، که در آن شما می توانید با نشانه گذاری اثر به عنوان اثر ارسالی و تهیه شده در jovoto ، طراحی خودتان را برای دیگران ارسال کنید یا در وب سایت های دیگر یا شبکه های اجتماعی و... به اشتراک بگذارید .
3-لطفا مطمئن شوید که تمام همکاران، موارد و منابعی که از آنها در طراحی خود استفاده کرده‌اید را ذکر کرده اید .
4- شما با ارسال اثر خود با شرایط استفاده ی jovoto و همینطور شرایط مختص پروژه موافقت کرده اید.
5- شرایط پروژه به وضوح حقوق شما در مورد اثر بارگذاری شده را با جزئیات مشخص کرده و در ادامه اگر کسی قصد استفاده با ذکر منبع اثر شما را داشته باشد به شما اطلاع می دهد.
6- لطفا با دقت موارد ارسالی و فایل های پیوست خود را قبل از بارگذاری کنترل نمائید. موارد بارگذاری شده تنها تا 24 ساعت امکان پاک شدن را دارند.

دسته بندی ها