سبد خرید

تاریخچه ساعت تیسوت

شما اینجا هستید

سوئیســی بــودن در قلــب تیســوت جــای گرفتــه اســت کــه آن را بســیار متمایــز مــی کنــد. علامــت مثبــت در نمــاد برنــد تیســوت نشــان دهنــده پرچم سوئیس است. نمادی از کیفیت و اطمینان که از سال 1853 بــا افتخــار در زمینــه ســاعت ســازی فعالیــت مــی کنــد.

این برند خلاق از زادگاه خود یعنــی لولــوکل در میــان کــوه های ژورای سوئیس بــا حفــظ اصالــت خــود بــه فعالیــت ادامــه مــی دهــد. این شهر مانند یک ماشین ساعت سازی کار می کرد که نیمی از جمعیت آن در همین حرفه خبره بودند. اینجا شهری بود که آقای چارلز ایمایلز و پدرش، برند تیسوت را خلق کردند. آنها قادر بودند ساعت های دقیقی را عرضه کنند، اما در عین حال می دانستند که این توانایی پیشرفته در لولوکل ممکن است به راحتی از دست برود. پس با گوش فرا دادن به صدای گذشت زمان، آقای چارلز ایمایلز وارد سیاست شد و مدارس ساعت سازی را راه اندازی کرد. در همان ابتدا چارلز ایمایلز توسط دولت سوئیس به عنوان بازرس ملی منصوب گشت و هم زمان توانست به واسطه ی سفرهای متعدد خود برند تیسوت را به آنسوی مرز های سوئیس معرفی کند...

ارزشهایی چون توجه به جزئیات و جستجوی مداوم در راستای خلاقیت تکنولوژیک و زیبایی شناسی، از زمان فراتر می روند. ترکییب چنین ارزشهایی با صنعت ساعت سازی سنتی سوئیس تضمین این واقعیت است که تیسوت از سال 1853 تا به امروز همیشه پیشتاز بوده است.

در سال1923 از ساعت های جیبی قابل اطمینان تیسوت بسیار استقبال شد. تیسوت هم چنین از اولین برندهایی بود که به تولید ساعت های مچی پرداخت. حتی ستاره مشهور آن زمان، سارا برنارد با افتخار یک ساعت تیسوت بر دست داشت.

                                

بدین ترتیب، یک حرفه خانوادگی کوچک که در کوه های ژورای سوئیس متولد شده بود از دربار سزار روسیه بیشترین درخواست ها را دریافت کرد. اما انقلاب روسیه همه چیز را تغییر داد. و باعث کاهش ناگهانی میزان فروش شد. اما با اعتماد به منابع خود، حرفه خانوادگی کوچک تبدیل به یک کارخانه قدرتمندی شد که می توانست همه قطعات ساعت هایش را خودش تولید کند.
در دهه ۱۹۲۰، الکتریسیته بخشی از زندگی روزمره مردم شد که باعث ایجاد یک میدان مغناطیسی در ساعتها شد و در نتیجه بر دقت آنها تأثیر می گذاشت به همین علت، تیسوت اولین ساعت مچی غیر مغناطیسی جهان را اختراع کرد.

 

                                                
                

هم زمان با این کار و با تکیه بر اصل اتحاد ایجاد قدرت می کند، تیسوت و امگا توانستند اولین اتحادیه ساعت سازی سوئیس را بوجود آورند که باعث تقویت شبکه پخش آنها گردید.
در سال ۱۹۳۳، تیسوت یک استراتژی ابلاغی چشمگیری را راه اندازی کرد که باعث شد از سایر رقیب هایش پیشی بگیرد. این موفقیت حاصل تولید محصولات خلاقانه و جدیدی بود که در عین حال باعث رشد محبوبیت جهانی آن گردید.

                                                                                    

در اواخر دهه ۱۹۶۰، جامعه دچار تغییراتی شد؛ جوانان فرهنگ و نشانه های خود را یافتند. تیسوت انتظارات را با تولید مجموعه ی گسترده ای از مدلهای رنگارنگ بالا برد که در پشت این طرح های چشم نواز بعضی از بهترین تکنولوژی های سدشکن تیسوت قرار دارند، که از مواد جدید در عرضه ی ساعت های مکانیکی دقیق استفاده کردند.

                                                                                                       

تا آن زمان، نیمی از ساعت های فروخته شده در جهان ساخت سوئیس بود. اما این دوران دوام زیادی نداشت. ورود ساعت های الکتریکی یک فاجعه برای این صنعت با قدمت طولانی بر اساس تکنولوژی مکانیکی بود و بسیاری از کمپانی های ساعت سازی سوئیسی مجبور به تعطیلی شدند و استراتژی های خلاقانه آقای نیکولاس هایاک باعث نجات صنعت ساعت سازی سوئیس شد. در این زمان گروه سواچ متولد شد که دارای فرهنگی بسیار احساسی است و همراه ساعتهای خود زیبایی، لذت، و احساس ایجاد می کنند.گروه سواچ توانست در مدت زمانی کوتاهی، به اولین تولید کننده ساعت در جهان مبدل گردد. به واسطه این حمایت جدید، تیسوت دوباره به اوج خود بازگشت و هم چنان که جهان به سرعت به سمت دیجیتالی شدن پیش می رفت، تیسوت این راه را با تولید اولین ساعت لمسی هموار نمود.

                                                                                           

امروزه تیسوت یک برند سنتی سوئیس است که بیشترین فروش ساعت را در جهان دارد و به تمرکز خود بر کیفیت و طراحی خلاقانه، بر پایه سنت ساعت سازی سوئیس ادامه می دهد. اینگونه بود که یک پیشرو، با گوش فرا دادن به صدای گذشت زمان، تاریخچه یک ساعت سازی نمونه را شکل داد و توانست شهرت و اعتبار خود را حفظ کند. تیسوت یک فرهنگ است، یک ذهنیت؛ تیسوت شرکتی شکل گرفته بر پایه عواطف انسانی است که به دلیل مهارتش در خلق و تولید ساعت های سوئیسی، در تمام جهان شناخته شده است.ساعت سوئیسی که همه ما دوست داریم آن را داشته باشیم چون زیبا و برخوردار از کیفیت بالاست و چون با تمام عشقی که به ساعت هایمان می ورزیم، ساخته شده است.