سبد خرید

معرفی برند تیسوت و شرایط ضمانت نامه آن

شما اینجا هستید

معرفی برند تیسوت و شرایط ضمانتنامه
برند تیسوت، یک کمپانی ساعت سازی اصیل سوئیسی است و همانند برندهای دیگر سوئیسی، از کیفیت و عملکرد منحصر به فردی برخوردار است. اما برخلاف همتایان سوئیسیش، برند تیسوت بیشتر ساعت‌های اقتصادی و مقرون بهصرفه و باکیفیتی تولید می کند که زیر 1000 دلار قیمت دارد. مارک ساعت تیسوت قطعاً یکی از معتبرترین مارک‌های سوئیسی در بازار محسوب می گردد.

برند تیسوت (Tissot)که اصالتی سوئیسی دارد در سال 1853 توسط چارلز فلیسن تیسوت و پسرش امیلی تیسوت در شهر لولوکل کشور سوئیس پایه‌گذاری شد. جالب است بدانید که همین شهر کوچک در کشور سوئیس، را می‌توان مهد ساعت‌سازی در جهان دانست. پس از طی مدت‌زمان کوتاهی، برند تیسوت، به دلیل خلاقیت و توجه به زیبایی در جهان جایگاه بسیار خوبی پیدا کرد. چارلز فلیسن که یک طلاساز بود، توانست بسیاری از قطعات ساعت‌های خود را تولید کند. این کمپانی اکنون مقام هفتم را در بین ساعت‌های معروف جهان کسب کرده و امروزه در بیش از 150 کشور جهان نمایندگی فعال دارد. این برند به‌عنوان یک برند سنتی سوئیسی، با توجه به تغییر سلیقه در نسل جوان، همچنان نیز در این صنعت پیشرو بوده و به‌عنوان شرکتی شکل ‌گرفته بر پایه عواطف انسانی شناخته می‌شود.

ارزشهایی چون توجه به جزئیات و جستجوی مداوم در راستای خلاقیت تکنولوژیک و زیبایی شناسی، از زمان فراتر می روند. ترکییب چنین ارزشهایی با صنعت ساعت سازی سنتی سوئیس تضمین این واقعیت است که تیسوت از سال 1853 تا به امروز همیشه پیشتاز بوده است.

در سال1923 از ساعت های جیبی قابل اطمینان تیسوت بسیار استقبال شد. تیسوت هم چنین از اولین برندهایی بود که به تولید ساعت های مچی پرداخت. حتی ستاره مشهور آن زمان، سارا برنارد با افتخار یک ساعت تیسوت بر دست داشت.

 

                                 

بدین ترتیب، یک حرفه خانوادگی کوچک که در کوه های ژورای سوئیس متولد شده بود از دربار سزار روسیه بیشترین درخواست ها را دریافت کرد. اما انقلاب روسیه همه چیز را تغییر داد. و باعث کاهش ناگهانی میزان فروش شد. اما با اعتماد به منابع خود، حرفه خانوادگی کوچک تبدیل به یک کارخانه قدرتمندی شد که می توانست همه قطعات ساعت هایش را خودش تولید کند.
در دهه ۱۹۲۰، الکتریسیته بخشی از زندگی روزمره مردم شد که باعث ایجاد یک میدان مغناطیسی در ساعتها شد و در نتیجه بر دقت آنها تأثیر می گذاشت به همین علت، تیسوت اولین ساعت مچی غیر مغناطیسی جهان را اختراع کرد.

 

                                                
                

هم زمان با این کار و با تکیه بر اصل اتحاد ایجاد قدرت می کند، تیسوت و امگا توانستند اولین اتحادیه ساعت سازی سوئیس را بوجود آورند که باعث تقویت شبکه پخش آنها گردید.
در سال ۱۹۳۳، تیسوت یک استراتژی ابلاغی چشمگیری را راه اندازی کرد که باعث شد از سایر رقیب هایش پیشی بگیرد. این موفقیت حاصل تولید محصولات خلاقانه و جدیدی بود که در عین حال باعث رشد محبوبیت جهانی آن گردید.

                                                                                    

در اواخر دهه ۱۹۶۰، جامعه دچار تغییراتی شد؛ جوانان فرهنگ و نشانه های خود را یافتند. تیسوت انتظارات را با تولید مجموعه ی گسترده ای از مدلهای رنگارنگ بالا برد که در پشت این طرح های چشم نواز بعضی از بهترین تکنولوژی های سدشکن تیسوت قرار دارند، که از مواد جدید در عرضه ی ساعت های مکانیکی دقیق استفاده کردند.

                                                                                  

تا آن زمان، نیمی از ساعت های فروخته شده در جهان ساخت سوئیس بود. اما این دوران دوام زیادی نداشت. ورود ساعت های الکتریکی یک فاجعه برای این صنعت با قدمت طولانی بر اساس تکنولوژی مکانیکی بود و بسیاری از کمپانی های ساعت سازی سوئیسی مجبور به تعطیلی شدند و استراتژی های خلاقانه آقای نیکولاس هایاک باعث نجات صنعت ساعت سازی سوئیس شد. در این زمان گروه سواچ متولد شد که دارای فرهنگی بسیار احساسی است و همراه ساعتهای خود زیبایی، لذت، و احساس ایجاد می کنند.گروه سواچ توانست در مدت زمانی کوتاهی، به اولین تولید کننده ساعت در جهان مبدل گردد. به واسطه این حمایت جدید، تیسوت دوباره به اوج خود بازگشت و هم چنان که جهان به سرعت به سمت دیجیتالی شدن پیش می رفت، تیسوت این راه را با تولید اولین ساعت لمسی هموار نمود.

                                                                                           

امروزه تیسوت یک برند سنتی سوئیس است که بیشترین فروش ساعت را در جهان دارد و به تمرکز خود بر کیفیت و طراحی خلاقانه، بر پایه سنت ساعت سازی سوئیس ادامه می دهد. اینگونه بود که یک پیشرو، با گوش فرا دادن به صدای گذشت زمان، تاریخچه یک ساعت سازی نمونه را شکل داد و توانست شهرت و اعتبار خود را حفظ کند. تیسوت یک فرهنگ است، یک ذهنیت؛ تیسوت شرکتی شکل گرفته بر پایه عواطف انسانی است که به دلیل مهارتش در خلق و تولید ساعت های سوئیسی، در تمام جهان شناخته شده است.ساعت سوئیسی که همه ما دوست داریم آن را داشته باشیم چون زیبا و برخوردار از کیفیت بالاست و چون با تمام عشقی که به ساعت هایمان می ورزیم، ساخته شده است.

شرایط عمومی ضمانت توسط برند

 • ﺿﻤﺎﻧﺖ 24 ﻣﺎﻫﻪ ﺑﯿﻦ اﻟﻤﻠﻠﯽ ﻋﻤﻠﮑﺮد ﻣﻮﺗﻮر ﻣﻘﺎوﻣﺖ در ﺑﺮاﺑﺮ ﻧﻔﻮذ ﭘﺬﯾﺮی آب
 • خرابی هرﮔﻮﻧﻪ ﻗﻄﻌﺎت ﻣﻮﺗﻮر در دوره ﺿﻤﺎﻧﺖ ﺑﺎ ﺗﺸﺨﯿﺺ ﻧﻤﺎﯾﻨﺪه، ﺗﻌﻤﯿﺮ ﻣﯿﺸﻮد، درﺻﻮرﺗﯿﮑﻪ ﻻزم ﺑﻪ ﺳﻔﺎرش ﮔﺬاری ﻗﻄﻌﻪ ای از ﺷﺮﮐﺖ ﻣﺎدر ﺑﺎﺷﺪ ﻧﯿﺰ ﺣﺘﻤﺎً اوﻟﻮﯾﺖ ﺑﺎ ﺗﺎﻣﯿﻦ ﻗﻄﻌﻪ ﻣﯿﺒﺎﺷﺪ و در ﺻﻮرت ﻋﺪم اﻣﮑﺎن ﺗﻌﻤﯿﺮ و ﯾﺎ ﺗﺎﻣﯿﻦ ﻗﻄﻌﻪ ﺑﺎ ﺳﺎﻋﺘﯽ ﺑﻪ ﻣﺸﺨﺼﺎت ﯾﮑﺴﺎن ﯾﺎ ﻣﺸﺎﺑﻪ ﺗﻌﻮﯾﺾ ﻣﯿﺸﻮد. و ﺗﺎرﯾﺦ اﺗﻤﺎم دوره ﺿﻤﺎﻧﺖ ﺳﺎﻋﺖ ﺟﺎﯾﮕﺰﯾﻦ ﻧﯿﺰ ﺑﺮ اﺳﺎس ﻫﻤﺎن ﺿﻤﺎﻧﺖ اوﻟﯿﻪ ﻣﺤﺎﺳﺒﻪ ﻣﯿﺸﻮد ﺗﺎرﯾﺦ ﺿﻤﺎﻧﺖ اوﻟﯿﻪ ﻟﺤﺎظ ﻣﯿﮕﺮدد و ﺗﺎرﯾﺦ ﺟﺪﯾﺪی ﺑﺮای ﺳﺎﻋﺖ ﺟﺎﯾﮕﺰﯾﻦ ﺗﻨﻈﯿﻢ ﻧﻤﯿﮕﺮدد(.
 • ﺿﻤﺎﻧﺖ ﻧﺎﻣﻪ در زﻣﺎﻧﯽ ﻣﻌﺘﺒﺮ اﺳﺖ ﮐﻪ ﺗﻮﺳﻂ ﻧﻤﺎﯾﻨﺪﮔﯽ رﺳﻤﯽ ﺑﻄﻮر ﮐﺎﻣﻞ ﺗﮑﻤﯿﻞ ﺷﺪه ﺑﺎﺷﺪ، (دارای ﺗﺎرﯾﺦ، ﺛﺒﺖ ﺷﻤﺎره رﻓﺮﻧﺲ ﺳﺎﻋﺖ و ﻣﻤﻬﻮر ﺑﻪ ﻣﻬﺮ ﻧﻤﺎﯾﻨﺪﮔﯽ رﺳﻤﯽ ﺑﺎﺷﺪ)
 • اﺳﺘﻔﺎده از ﺷﺮاﯾﻂ ﺿﻤﺎﻧﺖ ﻣﻨﻮط ﺑﻪ اراﺋﻪ ﮐﺎرت ﺿﻤﺎﻧﺖ ﺧﻮاﻫﺪ ﺑﻮد و درﺻﻮرت ﻣﻔﻘﻮد ﺷﺪن آن اﻣﮑﺎن اراﺋﻪ ﺧﺪﻣﺎت وﺟﻮد ﻧﺨﻮاﻫﺪ داﺷﺖ، ﻟﻄﻔﺎً در ﺣﻔﻆ و ﻧﮕﻬﺪاری آن دﻗﺖ ﻻزم ﻣﺒﺬول دارﯾﺪ.

ﺷﺮاﯾﻂ اﺧﺘﺼﺎﺻﯽ ﮐﯿﺶ ﺑﻬﯿﻦ ﺑﺮای ﻣﺸﺘﺮﯾﺎن داﺧﻞ اﯾﺮان

 • ضماﻧﺖ ﯾﮏ ﻣﺎﻫﻪ ﺑﻨﺪ از زﻣﺎن ﺧﺮﯾﺪ
 • ﺿﻤﺎﻧﺖ ﯾﮑﺴﺎﻟﻪ ﺑﺎﻃﺮی از زﻣﺎن ﺧﺮﯾﺪ (ﺑﺮای ﺑﺎﻃﺮی اول)

ﻣﻮاردی ﮐﻪ ﺷﺎﻣﻞ ﺿﻤﺎﻧﺖ ﻧﻤﯽ ﺷﻮﻧﺪ

 • ﺧﺮاﺷﯿﺪﮔﯽ و ﻫﺮﮔﻮﻧﻪ آﺳﯿﺐ روی ﺑﺪﻧﻪ ﺳﺎﻋﺖ ( اﯾﻦ آﺳﯿﺒﻬﺎ ﻣﯿﺘﻮاﻧﺪ ﺑﺮ اﺛﺮ اﺳﺘﻬﻼک و ﺳﺎﯾﺶ در ﻃﻮل ﻣﺪت اﺳﺘﻔﺎده ﻧﯿﺰ ﺑﺎﺷﺪ).
 • اﯾﺠﺎد ﻫﺮﮔﻮﻧﻪ آﺳﯿﺐ ﺑﻪ ﺳﺎﻋﺖ ﺑﺮ اﺛﺮ ﻧﮕﻬﺪاری ﻧﺎﻣﻨﺎﺳﺐ  (ﺑﯽ ﻣﺒﺎﻻﺗﯽ در اﺳﺘﻔﺎده از ﺳﺎﻋﺖ، ﺗﺼﺎدﻓﺎت، ﺿﺮﺑﻪ، ﻓﺮورﻓﺘﮕﯽ، ﺧﺮد ﺷﺪن، ﺷﮑﺴﺘﻦ ﺷﯿﺸﻪ  ﺳﺮدﺳﺖ، اﺳﺘﭗ، ﻗﺎﺑﻬﺎی ﭘﻼﺳﺘﯿﮑﯽ و ... ﻫﻤﭽﻨﯿﻦ اﯾﺠﺎد ﺧﺮاش روی ﺑﺪﻧﻪ، ﺑﻨﺪ و ﺷﯿﺸﻪ ﺳﺎﻋﺖ).
 • درﺻﻮرﺗﯿﮑﻪ ﺳﺎﻋﺖ در دوره ﺿﻤﺎﻧﺖ ﺗﻮﺳﻂ اﻓﺮاد ﻏﯿﺮﻣﺠﺎز دﺳﺘﮑﺎری ﺷﺪه ﺑﺎﺷﺪ(ﺗﻌﻮﯾﺾ ﺑﺎﻃﺮی، ﺗﻌﻤﯿﺮ و ﯾﺎ ﻫﺮﮔﻮﻧﻪ ﺳﺮوﯾﺲ). ﺗﻐﯿﯿﺮ رﻧﮓ ﺑﺪﻧﻪ ﺳﺎﻋﺖ و ﯾﺎ ﺑﻨﺪ ﺳﺎﻋﺖ (درﺧﺼﻮص ﺑﻨﺪ ﭘﺲ از ﮔﺬﺷﺖ ﯾﮑﻤﺎه از ﺧﺮﯾﺪ).

 

ﺷﺮاﯾﻂ ﻧﮕﻬﺪاری از ﻣﺤﺼﻮل

 

 • درﺻﻮرﺗﯿﮑﻪ ﺑﻨﺪ ﭼﺮم در ﻣﺠﺎورت آب و ﺗﻌﺮﯾﻖ ﺑﺪن ﻗﺮار ﮔﺮﻓﺖ ﺳﻌﯽ ﺷﻮد رﻃﻮﺑﺖ ﻣﺬﮐﻮر ﺧﺸﮏ ﺷﻮد
 • درﺻﻮرﺗﯿﮑﻪ ﺳﺎﻋﺖ در ﻣﻌﺮض  آب ﺷﻮر درﯾﺎ و ﯾﺎ آب ﺣﺎوی ﮐﻠﺮ ﻗﺮار ﮔﺮﻓﺖ آن را ﺑﺎ آب ﺗﻤﯿﺰ ﺑﻪ ﺧﻮﺑﯽ ﺷﺴﺘﺸﻮ ﻧﻤﺎﺋﯿﺪ و ﺳﭙﺲ ﺧﺸﮏ ﮐﻨﯿﺪ.
 • درﺻﻮرﺗﯿﮑﻪ ﻗﺮار اﺳﺖ ﺑﻨﺪ ﭼﺮم در ﻃﻮﻻﻧﯽ ﻣﺪت در ﯾﮏ ﻧﻘﻄﻪ و ﻣﺠﺎورت آﻓﺘﺎب ﻗﺮار ﮔﯿﺮد اﺣﺘﻤﺎل آﺳﯿﺐ رﺳﺎﻧﺪن ﺑﻪ ﭼﺮم و ﺧﺸﮏ و ﺷﮑﻨﻨﺪه ﺷﺪن ﭼﺮم وﺟﻮد دارد ﺑﻨﺎﺑﺮاﯾﻦ ﺳﺎﻋﺖ در ﻣﺤﻔﻈﻪ ای ﺑﻪ دور از ﺗﺎﺑﺶ ﻣﺴﺘﻘﯿﻢ ﻧﻮر آﻓﺘﺎب ﻧﮕﻬﺪاری ﺷﻮد
 • اﮔﺮ ﺳﺎﻋﺖ ﺷﻤﺎ دارای ﻣﻘﺎوﻣﺖ در ﺑﺮاﺑﺮ ﻧﻔﻮذ ﭘﺬﯾﺮی آب اﺳﺖ ﺑﺎﯾﺪ ﻫﺮﺳﺎل  ﭘﯿﺸﻨﻬﺎد ﻣﯿﺸﻮد در ﭘﺎﯾﺎن ﺗﺎﺑﺴﺘﺎن ﺳﯿﺴﺘﻢ ﻣﻘﺎوﻣﺖ در ﺑﺮاﺑﺮ ﻧﻔﻮذ ﭘﺬﯾﺮی  آب و رﻃﻮﺑﺖ آن ﺗﻮﺳﻂ ﻧﻤﺎﯾﻨﺪه رﺳﻤﯽ ﺑﺮرﺳﯽ ﺷﻮد و اﮔﺮ ﻧﯿﺎز ﺑﻪ اﺻﻼح واﺷﺮﺑﻨﺪی ﺳﺎﻋﺖ ﺑﺎﺷﺪ اﻗﺪاﻣﺎت ﻻزم ﺻﻮرت ﮔﯿﺮد.
 • مواد شوینده صنعتی و شیمیایی میتوانند به بندهای چرم و استیل آسیب وارد کنند، سعی کنید ساعت خود را در مجاورت این گونه مواد قرارندهید .
 • از تماس مستقیم ساعت با حلال ها، پاک کننده ها، عطر، محصولات آرایشی جلوگیری کنید، این مواد میتوانند به بند، قاب یا واشرهای ساعت آسیب برسانند.
 • ﻫﺮﮔﻮﻧﻪ ﺗﻨﻈﯿﻢ ﺳﺎﻋﺖ و دﻗﯿﻘﻪ و ﺗﺎرﯾﺦ ﺑﺮای ﺳﺎﻋﺘﻬﺎﯾﯽ ﮐﻪ ﺳﺮدﺳﺖ ﭘﯿﭽﯽ دارﻧﺪ ﻧﺒﺎﯾﺪ در ﻓﻀﺎی ﻣﺮﻃﻮب و زﯾﺮ آب اﻧﺠﺎم ﺷﻮد ﭼﻮن ﺑﺎ ﺑﺎزﮐﺮدن ﺳﺮدﺳﺖ اﺣﺘﻤﺎل ﻧﻔﻮذ رﻃﻮﺑﺖ در ﻣﻮﺗﻮر ﺳﺎﻋﺖ وﺟﻮد دارد.
 •  ساعت خود را در معرض تغییرات ناگهانی دما قرارد ندهید( بطور مثال قرار دادن در معرض نور خورشید و سپس فرو کردن در آب سرد) یا دماهای بسیار بالا و پایین (بیش از 60 درجه سانتیگراد یا کمتر از صفر درجه سانتیگراد).
 •  ساعت خود را در معرض تشعشعات آهنربایی قوی مانند بلندگو، تلفن بی سیم، لپ تاپ و دیگر وسایل الکترومغناطیسی قرار ندهید.
 • اکثر ساعت های کوارتز تیسوت مجهز به نشانگر پایان عمر باطری EOL هستند ) پرش چهار ثانیه ای عقربه ثانیه شمار، نشان دهنده این است که عمر باطری ساعت در حال پایان است( به محض مشاهده چنین آلارمی و با عنایت به اینکه باطری مستعمل میتواند ایجاد سولفاته داشته باشد و سولفاته نیز به موتور و قطعات داخلی ساعت آسیب میرساند، حتماً ساعت را به نمایندگی مجاز جهت تعویض باطری تحویل نمائید.
 • در محیط های سرد توصیه می کنیم ساعت را روی مچ دست خود نگه دارید تا نزدیک به دمای بدن باقی بماند.
 • اگر شما صاحب یک ساعت با موتور مکانیک هستید و مدت زمانی است که آن را به دست نینداختید، احتمالا ساعت کار نمیکند و شارژ لازم در فنر رقاصک ساعت وجود ندارد ، شما باید آن را به صورت دستی کوک کنید. فقط مراقب باشید که بیش از حد نچرخانید و حدالمقدور از کوک کردنهای پیاپی نیز خودداری فرمائید.
 •  در محیط های سرد توصیه می کنیم ساعت را روی مچ دست خود نگه دارید تا نزدیک به دمای بدن باقی بماند.
 •  برای جلوگیری از ایجاد خراش از دست کردن ساعت همراه با دستبند، زنجیرهای فلزی یا هر گونه تماس دیگر با اشیا سخت خودداری نمایید
 • جهت تمیز کردن ساعت آنرابا پارچه ای نرم و بدون پرز تمیز کنید تا جالی اصلی آن حفظ شود