سبد خرید

تاریخچه برند سواچ و شرایط ضمانتنامه

شما اینجا هستید

تاریخچه سواچ گواهی بر انعطاف پذیری و نبوغ صنعت ساعت سوئیس است. سواچ از آغاز تا موفقیت جهانی خود، بازار را با ساعت های مقرون به صرفه و در عین حال شیک خود باز تعریف کرد. سواچ با تعهد به کیفیت، نوآوری و رضایت مشتری همچنان الهام بخش علاقه مندان به ساعت در سراسر جهان است.

تاریخچه سواچ: انقلابی در ساعت سازی سوئیس

معرفی

سواچ، یک برند مشهور ساعت سوئیسی، از زمان تأسیس خود در سال 1983، صنعت ساعت سازی را متحول کرد. با مأموریت تولید ساعت های سوئیسی مقرون به صرفه با طراحی مدرن، سواچ به سرعت محبوبیت یافت و توجه علاقه مندان به ساعت در سراسر جهان را به خود جلب کرد. در این مقاله، تاریخچه جذاب سواچ را بررسی خواهیم کرد، منشا، نوآوری‌ها و تاثیری که بر بازار جهانی ساعت داشته است را بررسی خواهیم کرد.

 

تولد سواچ

 

تاریخچه برند سواچ - موسس سواچ

 

سواچ در سال 1983 توسط Nicolas G.‎ Hayek، یک کارآفرین لبنانی-سوئیسی، و رویاپرداز پشت سر دوباره تجدید صنعت ساعت سوئیس تاسیس شد. در زمانی که ساعت سازی سوئیس به دلیل ظهور ساعت های کوارتز ژاپنی با بحران مواجه بود، هایک مصمم بود که این صنعت را احیا کند و سلطه خود را در بازار بازیابد. گروهی از بانکداران سوئیسی با او تماس گرفتند که به دنبال تخصص او در نظارت بر سازماندهی مجدد دو شرکت ساعت سازی در حال مبارزه، ASUAG و SSIH بودند. این منجر به ادغام این شرکت‌ها شد و Société de Microélectronique et d'Horlogerie  که مخفف  (SMH)    می باشد با نیکولاس  هایک به‌ عنوان نیروی محرکه این سرمایه‌گذاری، شکل گرفت.

معرفی سواچ

انقلاب سواچ
 همزمان با ادغام، سواچ یک نوآوری پیشگامانه ای را در صنعت ساعت سازی  معرفی کرد که مسیر این  صنعت را برای همیشه تغییر  داد. دکتر ارنست تامکه، یکی از  مهندسین  SMH، ساعت سواچ را اختراع کرد، ساعتی که دقت سوئیسی را با مقرون به صرفه بودن ترکیب می کرد. ساعت سواچ یک ساعت کوارتز بود که از اجزای کمتری استفاده می‌کرد، هزینه‌های تولید را کاهش می‌داد و امکان تولید انبوه را فراهم می‌کرد. معرفی ساعت سواچ نقطه عطفی برای صنعت ساعت سوئیس بود، زیرا ساعت سوئیسی شیک و قابل اعتمادی را با قیمتی قابل دسترس به مصرف کنندگان ارائه کرد.
 

پدیده سواچ

 

ساعت Swatch به سرعت در بین مصرف کنندگان در سراسر جهان محبوبیت پیدا کرد. طرح‌های زیبا و هیجان انگیز و منحصربه‌فرد آن برای افراد شیک پوشی که به دنبال ساعتی مدرن و مقرون به صرفه هستند، جذاب بود. ساعت‌های سواچ با استفاده از مواد باکیفیت مانند فولاد ضد زنگ، چرم طبیعی و شیشه‌های مقاوم در برابر خش ساخته شده‌اند که دوام و طول عمر را تضمین می‌کنند. این برند با طراحان و هنرمندان مشهوری مانند مارکوس برون، مکس بیل و نیکولا فونتانا همکاری کرد و خلاقیت های خود را با استعداد هنری القا کرد. سواچ همچنین با برندهای مد معتبر و طراحان مشهور برای تولید ساعت‌های محدود و ویژه همکاری کرد و ساعت‌های آن‌ها را به آثار هنری پوشیدنی تبدیل کرد.

گسترش افق ها


 

همانطور که سواچ همچنان علاقه مندان به ساعت را مجذوب خود می کرد، این برند افق های خود را فراتر از ساعت های سنتی گسترش داد. سواچ انرژی، یکی از شرکت‌های تابعه گروه سواچ، در زمینه تولید و انتقال انرژی و متخصص در تجهیزات صنعت نفت و گاز اقدام کرد. Swatch Telecommunications، یکی دیگر از شرکت های تابعه، با تمرکز بر خدمات مخابراتی و فناوری اطلاعات، شبکه های ارتباطی پیشرفته را ارائه می دهد. این گسترش استراتژیک به گروه سواچ اجازه داد تا خود را به عنوان یک ارائه دهنده جامع خدمات صنعتی و فنی تثبیت کند و شهرت خود را به عنوان پیشرو در این صنایع هم تقویت کند.

 

کیفیت و نوآوری

 

گروه سواچ در طول تاریخ خود کیفیت، نوآوری و رضایت مشتری را در اولویت قرار داده است. تعهد این برند به برتری از طریق جوایز متعددی از جمله جایزه افتخاری دکتری، ارائه شده توسط دانشگاه نوشاتل و بولونیا در سال 1998 به رسمیت شناخته شده است.

 

جشن سواچ

 

در سال 2006، گروه سواچ با تولید 333000000 امین ساعت خود، این رویداد مهم را جشن گرفت. این دستاورد جایگاه سواچ را به عنوان یکی از بزرگترین و تاثیرگذارترین تولیدکنندگان ساعت در سطح جهان مستحکم کرد. طیف متنوع ساعت‌های این برند، از جمله سری‌های نمادین Irony، Scuba، و Skin، طرفداران وفاداری را در سراسر جهان به دست آورده است. سواچ همچنین سری Paparazzi را معرفی کرد که دارای ساعت هایی بود که قادر به اتصال به شبکه جهانی و دریافت اطلاعات در زمان واقعی بودند و تعهد خود را به نوآوری و فناوری پیشرفته نشان می داد.

 

میراث Swatch

تمرکز تزلزل ناپذیر گروه سواچ بر کیفیت، نوآوری و رضایت مشتری، این برند را به خط مقدم صنعت ساعت سازی سوق داده است. سواچ با سابقه غنی، محصولات متنوع و تلاش مداوم برای برتری، جایگاه خود را به عنوان یک برند معتبر و قابل اعتماد ساعت سوئیسی تثبیت کرده است. هر ساعت سواچ دارای گارانتی است که از اصالت و اصالت ساعت اطمینان حاصل می کند و مشتریان را در خرید خود مطمئن می کند.

نتیجه

تاریخچه سواچ مهر تاییدی بر انعطاف پذیری و نبوغ صنعت ساعت سوئیس است. سواچ از ابتدا  تا موفقیت جهانی خود، بازار را با ساعت های مقرون به صرفه و در عین حال شیک خود بازتعریف کرده است. سواچ با تعهد به کیفیت، نوآوری و رضایت مشتری همچنان الهام بخش علاقه مندان به ساعت در سراسر جهان است. چه به دنبال یک مد پر جنب و جوش یا یک اکسسوری قابل اعتماد روزمره باشید، سواچ طیف گسترده ای از ساعت ها را ارائه می دهد که دقت سوئیسی و طراحی جاودانه را در بر می گیرد.

 

 

ﺷﺮاﯾﻂ ﻋﻤﻮﻣﯽ ﺿﻤﺎﻧﺖ ﺗﻮﺳﻂ ﺑﺮﻧﺪ  سواچ و فلیک فلک

 

 • ﺿﻤﺎﻧﺖ 24 ﻣﺎﻫﻪ ﺑﯿﻦ اﻟﻤﻠﻠﯽ ﻋﻤﻠﮑﺮد ﻣﻮﺗﻮر ﻣﻘﺎوﻣﺖ در ﺑﺮاﺑﺮ ﻧﻔﻮذ ﭘﺬﯾﺮی آب.
 • درﺻﻮرﺗﯿﮑﻪ ﺑﻌﻠﺖ ﺧﺮاﺑﯽ ﻣﺤﺼﻮﻟﯽ ﺷﺎﻣﻞ ﺷﺮاﯾﻂ ﺿﻤﺎﻧﺖ ﺷﻮد، ﻓﻘﻂ ﻗﺎب ﺳﺎﻋﺖ ﺑﺠﺰ ﺑﻨﺪ( ﺑﺎ ﻫﻤﺎن ﻣﺪل ﯾﺎ درﺻﻮرت ﻋﺪم ﻣﻮﺟﻮدی ﺑﺎ ﻣﺪﻟﯽ ﻣﺸﺎﺑﻪ ﯾﺎ ﻫﻢ ﺧﺎﻧﻮاده ﺗﻌﻮﯾﺾ ﻣﯿﺸﻮد.ﺗﺎرﯾﺦ اﺗﻤﺎم دوره ﺿﻤﺎﻧﺖ ﺳﺎﻋﺖ ﺟﺎﯾﮕﺰﯾﻦ ﻧﯿﺰ ﺑﺮ اﺳﺎس ﻫﻤﺎن ﺿﻤﺎﻧﺖ اوﻟﯿﻪ ﻣﺤﺎﺳﺒﻪ ﻣﯽ ﺷﻮد ﺗﺎرﯾﺦ ﺿﻤﺎﻧﺖ اوﻟﯿﻪ ﻟﺤﺎظ ﻣﯿﮕﺮدد و ﺗﺎرﯾﺦ ﺟﺪﯾﺪی ﺑﺮای ﺳﺎﻋﺖ ﺟﺎﯾﮕﺰﯾﻦ ﺗﻨﻈﯿﻢ ﻧﻤﯽ ﮔﺮدد(.
 • ﺿﻤﺎﻧﺖ ﻧﺎﻣﻪ در زﻣﺎﻧﯽ ﻣﻌﺘﺒﺮ اﺳﺖ ﮐﻪ دارای ﻣﻬﺮ ﻧﻤﺎﯾﻨﺪه رﺳﻤﯽ ﺑﺮﻧﺪ ﺑﺎﺷﺪ  دارای ﺗﺎرﯾﺦ و درج ﺷﻤﺎره رﻓﺮﻧﺲ ﻣﺤﺼﻮل ﻧﯿﺰ ﺑﺎﺷﺪ و همچنین اﺳﺘﻔﺎده از ﺷﺮاﯾﻂ ﺿﻤﺎﻧﺖ ﻣﻨﻮط ﺑﻪ اراﺋﻪ ﮐﺎرت ﺿﻤﺎﻧﺖ ﺧﻮاﻫﺪ ﺑﻮد و درﺻﻮرت ﻣﻔﻘﻮد ﺷﺪن آن اﻣﮑﺎن اراﺋﻪ ﺧﺪﻣﺎت وﺟﻮد ﻧﺨﻮاﻫﺪ داﺷﺖ  ﻟﻄﻔﺎً در ﺣﻔﻆ و ﻧﮕﻬﺪاری آن دﻗﺖ ﻻزم را ﻣﺒﺬول ﻓﺮﻣﺎﺋﯿﺪ.

 

 

ﺷﺮاﯾﻂ اﺧﺘﺼﺎﺻﯽ ﮐﯿﺶ ﺑﻬﯿﻦ ﺑﺮای ﻣﺸﺘﺮﯾﺎن داﺧﻞ اﯾﺮان

 • ﺿﻤﺎﻧﺖ ﯾﮑﻤﺎﻫﻪ ﺑﻨﺪ از زﻣﺎن ﺧﺮﯾﺪ
 • ﺿﻤﺎﻧﺖ ﯾﮑﺴﺎﻟﻪ ﺑﺎﻃﺮی از زﻣﺎن ﺧﺮﯾﺪ (برای باطری اول)

 

ﻣﻮاردی ﮐﻪ ﺷﺎﻣﻞ ﺿﻤﺎﻧﺖ ﻧﻤﯽ ﺑﺎﺷﻨﺪ

 • ﺧﺮاﺷﯿﺪﮔﯽ و ﻫﺮﮔﻮﻧﻪ آﺳﯿﺐ روی ﺑﺪﻧﻪ ﺳﺎﻋﺖ ( اﯾﻦ آﺳﯿﺒﻬﺎ ﻣﯿﺘﻮاﻧﺪ ﺑﺮ اﺛﺮ اﺳﺘﻬﻼک و ﺳﺎﯾﺶ در ﻃﻮل ﻣﺪت اﺳﺘﻔﺎده ﻧﯿﺰ ﺑﺎﺷﺪ).
 •  اﯾﺠﺎد ﻫﺮﮔﻮﻧﻪ آﺳﯿﺐ ﺑﻪ ﺳﺎﻋﺖ ﺑﺮ اﺛﺮ ﻧﮕﻬﺪاری ﻧﺎﻣﻨﺎﺳﺐ ( ﺑﯽ ﻣﺒﺎﻻﺗﯽ در اﺳﺘﻔﺎده از ﺳﺎﻋﺖ، ﺗﺼﺎدﻓﺎت، ﺿﺮﺑﻪ، ﻓﺮورﻓﺘﮕﯽ، ﺧﺮد ﺷﺪن، ﺷﮑﺴﺘﻦ ﺷﯿﺸﻪ ، ﺳﺮدﺳﺖ، اﺳﺘﭗ، ﻗﺎﺑﻬﺎی ﭘﻼﺳﺘﯿﮑﯽ و ... ﻫﻤﭽﻨﯿﻦ اﯾﺠﺎد ﺧﺮاش روی ﺑﺪﻧﻪ، ﺑﻨﺪ و ﺷﯿﺸﻪ ﺳﺎﻋﺖ). درﺻﻮرﺗﯿﮑﻪ ﺳﺎﻋﺖ در دوره ﺿﻤﺎﻧﺖ ﺗﻮﺳﻂ اﻓﺮاد ﻏﯿﺮﻣﺠﺎز دﺳﺘﮑﺎری ﺷﺪه ﺑﺎﺷﺪ(ﺗﻌﻮﯾﺾ ﺑﺎﻃﺮی، ﺗﻌﻤﯿﺮ و ﯾﺎ ﻫﺮﮔﻮﻧﻪ ﺳﺮوﯾﺲ). ﺗﻐﯿﯿﺮ رﻧﮓ ﺑﺪﻧﻪ ﺳﺎﻋﺖ و ﯾﺎ ﺑﻨﺪ ﺳﺎﻋﺖ (درﺧﺼﻮص ﺑﻨﺪ ﭘﺲ از ﮔﺬﺷﺖ ﯾﮑﻤﺎه از ﺧﺮﯾﺪ).

 

 

ﺷﺮاﯾﻂ ﻧﮕﻬﺪاری از ﻣﺤﺼﻮل

 • درﺻﻮرﺗﯿﮑﻪ ﺑﻨﺪ ﭼﺮم در ﻣﺠﺎورت آب و ﺗﻌﺮﯾﻖ ﺑﺪن ﻗﺮار ﮔﺮﻓﺖ ﺳﻌﯽ ﺷﻮد رﻃﻮﺑﺖ ﻣﺬﮐﻮر ﺧﺸﮏ ﺷﻮد
 • درﺻﻮرﺗﯿﮑﻪ ﺳﺎﻋﺖ در ﻣﻌﺮض  آب ﺷﻮر درﯾﺎ و ﯾﺎ آب ﺣﺎوی ﮐﻠﺮ ﻗﺮار ﮔﺮﻓﺖ آن را ﺑﺎ آب ﺗﻤﯿﺰ ﺑﻪ ﺧﻮﺑﯽ ﺷﺴﺘﺸﻮ ﻧﻤﺎﺋﯿﺪ و ﺳﭙﺲ ﺧﺸﮏ ﮐﻨﯿﺪ.
 • درﺻﻮرﺗﯿﮑﻪ ﻗﺮار اﺳﺖ ﺑﻨﺪ ﭼﺮم در ﻃﻮﻻﻧﯽ ﻣﺪت در ﯾﮏ ﻧﻘﻄﻪ و ﻣﺠﺎورت آﻓﺘﺎب ﻗﺮار ﮔﯿﺮد اﺣﺘﻤﺎل آﺳﯿﺐ رﺳﺎﻧﺪن ﺑﻪ ﭼﺮم و ﺧﺸﮏ و ﺷﮑﻨﻨﺪه ﺷﺪن ﭼﺮم وﺟﻮد دارد ﺑﻨﺎﺑﺮاﯾﻦ ﺳﺎﻋﺖ در ﻣﺤﻔﻈﻪ ای ﺑﻪ دور از ﺗﺎﺑﺶ ﻣﺴﺘﻘﯿﻢ ﻧﻮر آﻓﺘﺎب ﻧﮕﻬﺪاری ﺷﻮد
 • ﺑﺮای ﺣﻔﻆ ﺑﻨﺪ ﻻﺳﺘﯿﮑﯽ ﺧﻮد ﺑﺮای ﭼﻨﺪﯾﻦ ﺳﺎل، ﺗﻮﺻﯿﻪ ﻣﯽ ﮐﻨﯿﻢ آن را دور از روﻏﻦ و ﻣﻮاد آراﯾﺸﯽ ﻧﮕﻪ دارﯾﺪ و از ﻗﺮار ﮔﺮﻓﺘﻦ ﻃﻮﻻﻧﯽ ﻣﺪت در ﻣﻌﺮض ﻧﻮر ﺧﻮرﺷﯿﺪ ﺧﻮدداری ﮐﻨﯿﺪ. ﻫﻤﭽﻨﯿﻦ از ﻣﺎﻟﺶ روی ﻟﺒﺎس ﺧﻮدداری ﮐﻨﯿﺪ زﯾﺮا ﻣﻤﮑﻦ اﺳﺖ ﺑﺎﻋﺚ ﺗﻐﯿﯿﺮ رﻧﮓ (ﺑﻪ وﯾﮋه در ﺑﻨﺪ ﺳﻔﯿﺪ) ﺷﻮد. ﻋﻼوه ﺑﺮ اﯾﻦ، ﺗﻮﺟﻪ داﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﯿﺪ ﮐﻪ ﻣﯽ ﺗﻮاﻧﯿﺪ ﺑﻨﺪ ﻻﺳﺘﯿﮑﯽ ﺧﻮد را ﺑﺎ آب ﺻﺎﺑﻮن ﺗﻤﯿﺰ ﮐﻨﯿﺪ.
 • ﻣﻮاد ﺷﻮﯾﻨﺪه ﺻﻨﻌﺘﯽ و ﺷﯿﻤﯿﺎﯾﯽ ﻣﯿﺘﻮاﻧﻨﺪ ﺑﻪ ﺑﻨﺪﻫﺎی ﭼﺮم و اﺳﺘﯿﻞ آﺳﯿﺐ وارد ﮐﻨﻨﺪ، ﺳﻌﯽ ﮐﻨﯿﺪ ﺳﺎﻋﺖ ﺧﻮد را در ﻣﺠﺎورت اﯾﻦ ﮔﻮﻧﻪ ﻣﻮاد ﻗﺮارﻧﺪﻫﯿﺪ و از ﺗﻤﺎس ﻣﺴﺘﻘﯿﻢ ﺳﺎﻋﺖ ﺑﺎ ﺣﻼل ﻫﺎ، ﭘﺎک ﮐﻨﻨﺪه ﻫﺎ، ﻋﻄﺮ، ﻣﺤﺼﻮﻻت آراﯾﺸﯽ ﺟﻠﻮﮔﯿﺮی ﮐﻨﯿﺪ، اﯾﻦ ﻣﻮاد ﻣﯿﺘﻮاﻧﻨﺪ ﺑﻪ ﺑﻨﺪ، ﻗﺎب ﯾﺎ واﺷﺮﻫﺎی ﺳﺎﻋﺖ آﺳﯿﺐ ﺑﺮﺳﺎﻧﻨﺪ.
 • ﻫﺮﮔﻮﻧﻪ ﺗﻨﻈﯿﻢ ﺳﺎﻋﺖ و دﻗﯿﻘﻪ و ﺗﺎرﯾﺦ ﺑﺮای ﺳﺎﻋﺘﻬﺎﯾﯽ ﮐﻪ ﺳﺮدﺳﺖ ﭘﯿﭽﯽ دارﻧﺪ ﻧﺒﺎﯾﺪ در ﻓﻀﺎی ﻣﺮﻃﻮب اﻧﺠﺎم ﺷﻮد ﭼﻮن ﺑﺎ ﺑﺎزﮐﺮدن ﺳﺮدﺳﺖ اﺣﺘﻤﺎل ﻧﻔﻮذ رﻃﻮﺑﺖ در ﻣﻮﺗﻮر ﺳﺎﻋﺖ وﺟﻮد دارد.
 • ﺳﺎﻋﺖ ﺧﻮد را در ﻣﻌﺮض ﺗﻐﯿﯿﺮات ﻧﺎﮔﻬﺎﻧﯽ دﻣﺎ ﻗﺮارد ﻧﺪﻫﯿﺪ ﺑﻄﻮر ﻣﺜﺎل ﻗﺮار دادن در ﻣﻌﺮض ﻧﻮر ﺧﻮرﺷﯿﺪ و ﺳﭙﺲ ﻓﺮو ﮐﺮدن در آب ﺳﺮد( ﯾﺎ دﻣﺎﻫﺎی ﺑﺴﯿﺎر ﺑﺎﻻ و ﭘﺎﯾﯿﻦ ﺑﯿﺶ از 60 درﺟﻪ ﺳﺎﻧﺘﯿﮕﺮاد ﯾﺎ ﮐﻤﺘﺮ از ﺻﻔﺮ درﺟﻪ ﺳﺎﻧﺘﯿﮕﺮاد
 • ﺳﺎﻋﺖ ﺧﻮد را در ﻣﻌﺮض ﺗﺸﻌﺸﻌﺎت آﻫﻨﺮﺑﺎﯾﯽ ﻗﻮی ﻣﺎﻧﻨﺪ ﺑﻠﻨﺪﮔﻮ، ﺗﻠﻔﻦ ﺑﯽ ﺳﯿﻢ، ﻟﺐ ﺗﺎپ و دﯾﮕﺮ وﺳﺎﯾﻞ اﻟﮑﺘﺮوﻣﻐﻨﺎﻃﯿﺴﯽ ﻗﺮار ﻧﺪﻫﯿﺪ.
 • در ﻣﺤﯿﻂ ﻫﺎی ﺳﺮد ﺗﻮﺻﯿﻪ ﻣﯽ ﮐﻨﯿﻢ ﺳﺎﻋﺖ را روی ﻣﭻ دﺳﺖ ﺧﻮد ﻧﮕﻪ دارﯾﺪ ﺗﺎ ﻧﺰدﯾﮏ ﺑﻪ دﻣﺎی ﺑﺪن ﺑﺎﻗﯽ ﺑﻤﺎﻧﺪ. 
 • ﺑﺮﺧﯽ از ﺳﺎﻋﺘﻬﺎی ﮐﻮارﺗﺰ ﺳﻮاچ ﻣﺠﻬﺰ ﺑﻪ ﻧﺸﺎﻧﮕﺮ ﭘﺎﯾﺎن ﻋﻤﺮ ﺑﺎﻃﺮیEOL  ﻫﺴﺘﻨﺪ ﭘﺮش ﭼﻬﺎر ﺛﺎﻧﯿﻪ ای ﻋﻘﺮﺑﻪ ﺛﺎﻧﯿﻪ ﺷﻤﺎر، ﻧﺸﺎن دﻫﻨﺪه اﯾﻦ اﺳﺖ ﮐﻪ ﻋﻤﺮ ﺑﺎﻃﺮی ﺳﺎﻋﺖ در ﺣﺎل ﭘﺎﯾﺎن اﺳﺖ( ﺑﻪ ﻣﺤﺾ ﻣﺸﺎﻫﺪه ﭼﻨﯿﻦ آﻻرﻣﯽ و ﺑﺎ ﻋﻨﺎﯾﺖ ﺑﻪ اﯾﻨﮑﻪ ﺑﺎﻃﺮی ﻣﺴﺘﻌﻤﻞ ﻣﯿﺘﻮاﻧﺪ اﯾﺠﺎد ﺳﻮﻟﻔﺎﺗﻪ داﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﺪ و ﺳﻮﻟﻔﺎﺗﻪ ﻧﯿﺰ ﺑﻪ ﻣﻮﺗﻮر و ﻗﻄﻌﺎت داﺧﻠﯽ ﺳﺎﻋﺖ آﺳﯿﺐ ﻣﯿﺮﺳﺎﻧﺪ، ﺣﺘﻤﺎً ﺳﺎﻋﺖ را ﺑﻪ ﻧﻤﺎﯾﻨﺪﮔﯽ ﻣﺠﺎز ﺟﻬﺖ ﺗﻌﻮﯾﺾ ﺑﺎﻃﺮی ﺗﺤﻮﯾﻞ ﻧﻤﺎﺋﯿﺪ.
 • درﺻﻮرﺗﯿﮑﻪ ﻧﯿﺎز ﺑﻪ ﺗﻐﯿﯿﺮ ﺗﺎرﯾﺦ در ﺳﺎﻋﺖ ﺧﻮد داﺷﺘﯿﺪ ﺣﺘﻤﺎً در اﺑﺘﺪا ﺗﻨﻈﯿﻢ ﺳﺎﻋﺖ را ﺑﺼﻮرﺗﯽ اﻧﺠﺎم دﻫﯿﺪ ﮐﻪ ﺳﺎﻋﺖ8  و20  دﻗﯿﻘﻪ ﻧﺸﺎن داده ﺷﻮد ﺳﭙﺲ ﭘﯿﭻ ﺗﻨﻈﯿﻢ ﺗﺎرﯾﺦ را ﭼﺮﺧﺎﻧﺪه ﺗﺎ ﺗﺎرﯾﺦ ﻣﺪ ﻧﻈﺮ روی ﺻﻔﺤﻪ ﻧﻤﺎﯾﺶ ﺳﺎﻋﺖ ﺷﻤﺎ ﻣﺸﺎﻫﺪه ﺷﻮد ﺳﭙﺲ ﻣﺠﺪد ﺳﺎﻋﺖ ﺧﻮد را ﺑﻪ زﻣﺎن ﻣﺤﻠﯽ ﺗﻨﻈﯿﻢ ﻓﺮﻣﺎﺋﯿﺪ، در ﻏﯿﺮ اﯾﻨﺼﻮرت و در زﻣﺎﻧﯿﮑﻪ ﭼﺮخ دﻧﺪه ﻫﺎی ﺗﻐﯿﯿﺮ زﻣﺎن درﮔﯿﺮ ﺷﺪه ﺑﺎﺷﻨﺪ و اﻗﺪام ﺑﻪ ﺗﻌﻮﯾﺾ ﺗﺎرﯾﺦ ﻧﻤﺎﺋﯿﺪ آﺳﯿﺐ زﯾﺎدی ﺑﻪ ﻗﻄﻌﺎت ﻣﻮﺗﻮر ﺳﺎﻋﺖ وارد ﺧﻮاﻫﯿﺪ ﺳﺎﺧﺖ.
 • ﺧﺮاش ﻫﺎی ﺧﻔﯿﻒ روی ﺷﯿﺸﻪ ﺷﻤﺎ ﻣﯽ ﺗﻮاﻧﺪ ﺑﺎ ﺻﯿﻘﻞ دادن آن از ﺑﯿﻦ ﺑﺮود، ﺑﺮای اﯾﻦ ﻣﻨﻈﻮر ﺑﺎ ﻣﺮاﺟﻌﻪ ﺑﻪ ﻧﻤﺎﯾﻨﺪﮔﯽ رﺳﻤﯽ درﺧﻮاﺳﺖ ﭘﻮﻟﯿﺶ ﺷﯿﺸﻪ ﺳﺎﻋﺖ ﺧﻮد را داﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﯿﺪ) درﺧﺼﻮص ﺧﺮاﺷﻬﺎی ﻋﻤﯿﻖ اﺣﺘﻤﺎل اﺻﻼح وﺟﻮد ﻧﺪارد.
 • در ﻣﺤﯿﻂ ﻫﺎی ﺳﺮد ﺗﻮﺻﯿﻪ ﻣﯽ ﮐﻨﯿﻢ ﺳﺎﻋﺖ را روی ﻣﭻ دﺳﺖ ﺧﻮد ﻧﮕﻪ دارﯾﺪ ﺗﺎ ﻧﺰدﯾﮏ ﺑﻪ دﻣﺎی ﺑﺪن ﺑﺎﻗﯽ ﺑﻤﺎﻧﺪ.
 • ﺑﺮای ﺟﻠﻮﮔﯿﺮی از اﯾﺠﺎد ﺧﺮاش از دﺳﺖ ﮐﺮدن ﺳﺎﻋﺖ ﻫﻤﺮاه ﺑﺎ دﺳﺘﺒﻨﺪ، زﻧﺠﯿﺮﻫﺎی ﻓﻠﺰی ﯾﺎ ﻫﺮ ﮔﻮﻧﻪ ﺗﻤﺎس دﯾﮕﺮ ﺑﺎ اﺷﯿﺎ ﺳﺨﺖ ﺧﻮدداری ﻧﻤﺎﯾﯿﺪ. ﺟﻬﺖ ﺗﻤﯿﺰ ﮐﺮدن ﺳﺎﻋﺖ آﻧﺮاﺑﺎ ﭘﺎرﭼﻪ ای ﻧﺮم و ﺑﺪون ﭘﺮز ﺗﻤﯿﺰ ﮐﻨﯿﺪ ﺗﺎ ﺟﻼی اﺻﻠﯽ آن ﺣﻔﻆ ﺷﻮد.

ﺷﺮاﯾﻂ وﯾﮋه ﮐﯿﺶ ﺑﻬﯿﻦ ﺑﺮای ﻣﺸﺘﺮﯾﺎﻧﯽ ﮐﻪ ﺧﺎرج از دوره ﺿﻤﺎﻧﺖ ﻣﺸﮑﻼﺗﯽ دارﻧﺪ

ﺑﻪ دﻟﯿﻞ  آﻧﮑﻪ ﺳﺎﻋﺘﻬﺎی ﺳﻮاچ ذاﺗﺎً ﻗﺎﺑﻞ ﺗﻌﻤﯿﺮ ﻧﻤﯽ ﺑﺎﺷﻨﺪ و ﺟﻬﺖ ﺣﻤﺎﯾﺖ از ﻣﺸﺘﺮﯾﺎن ﻣﺤﺘﺮم ﮐﻪ ﺑﻪ ﻣﺠﻤﻮﻋﻪ ﮐﯿﺶ ﺑﻬﯿﻦ اﻃﻤﯿﻨﺎن ﻧﻤﻮده اﻧﺪ ﻋﻠﯿﺮﻏﻢ اﯾﻨﮑﻪ ﺑﺮﻧﺪ ﻫﯿﭽﮕﻮﻧﻪ ﻣﺴﺌﻮﻟﯿﺘﯽ در ﻗﺒﺎل اﯾﻦ ﺷﺮاﯾﻂ ﻧﺪارد ﺣﺎﺿﺮ ﺑﻪ اراﺋﻪ ﺷﺮاﯾﻄﯽ وﯾﮋه و ﺑﻪ ﺟﻬﺖ اﻋﻼم ﺣﺴﻦ ﻧﯿﺖ ﺧﻮد ﺑﻪ ﻋﺰﯾﺰان ﻧﻤﻮده اﺳﺖ.

 • درﺻﻮرﺗﯿﮑﻪ ﺳﺎﻋﺖ ﺧﺎرج از دوره ﺿﻤﺎﻧﺖ ﺑﺎﺷﺪ ﯾﺎ ﺑﻌﻠﻠﯽ ﺷﺎﻣﻞ ﺷﺮاﯾﻂ ﺿﻤﺎﻧﺖ ﻧﺒﺎﺷﺪ ﺑﻪ ﭘﺎس ﻗﺪرداﻧﯽ و ﺣﻤﺎﯾﺖ از ﻣﺸﺘﺮی، ﺷﺮﮐﺖ ﮐﯿﺶ ﺑﻬﯿﻦ ﻣﻄﺎﺑﻖ ﺷﺮاﯾﻂ زﯾﺮ ﺑﺼﻮرت اﺧﺘﺼﺎﺻﯽ ﺷﺮاﯾﻄﯽ را ﺑﺮای اﯾﺮاﻧﯿﺎن ﻣﺤﺘﺮم ﻓﺮاﻫﻢ آورده اﺳﺖ ﮐﻪ اﯾﻦ ﺷﺮاﯾﻂ در ﻫﯿﭻ ﺟﺎی دﯾﮕﺮ از دﻧﯿﺎ وﺟﻮد ﻧﺪارد.
 • ﺳﺎﻋﺘﻬﺎﯾﯽ ﮐﻪ در ﻃﻮل ﻣﺪت ﺿﻤﺎﻧﺖ دﭼﺎر ﻣﺸﮑﻼﺗﯽ ﺧﺎرج از ﺿﻤﺎﻧﺖ ﺷﻮﻧﺪ، در اﯾﻦ ﺣﺎل ﻣﺸﺘﺮی ﻣﯿﺘﻮاﻧﺪ از50 % ﺗﺨﻔﯿﻒ در ﺧﺮﯾﺪ ﺳﺎﻋﺖ ﺟﺪﯾﺪ ﺑﺮﺧﻮردار ﺑﺎﺷﺪ( ﺳﺎﻋﺖ ﻗﺪﯾﻤﯽ را ﺑﺎﯾﺪ ﺑﻪ ﻣﺠﻤﻮﻋﻪ ﻋﻮدت دﻫﻨﺪ).
 • در ﺻﻮرﺗﯿﮑﻪ ﻣﺪﺗﯽ از دوره ﺿﻤﺎﻧﺖ ﺳﺎﻋﺖ ﮔﺬﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﺪ و ﺳﺎﻋﺖ دﭼﺎر اﯾﺮادی ﺷﻮد ﺑﺮ اﺳﺎس دوره ﮔﺬر از اﺗﻤﺎم ﺿﻤﺎﻧﺖ ﻣﺸﺘﺮﯾﺎن ﺷﺎﻣﻞ ﺗﺨﻔﯿﻔﺎﺗﯽ ﻣﯿﺸﻮﻧﺪ ﮐﻪ ﺑﻪ آﻧﻬﺎ اﺷﺎره ﻣﯿﺸﻮد . ( در ﺗﻤﺎﻣﯽ ﻣﻮارد ﺳﺎﻋﺖ ﻗﺪﯾﻤﯽ را ﺑﺎﯾﺪ ﺑﻪ ﻣﺠﻤﻮﻋﻪ ﻋﻮدت دﻫﻨﺪ).
 • ﮐﻤﺘﺮ از3  ﻣﺎه ﮔﺬر از دوره ﺿﻤﺎﻧﺖ :50 % ﺗﺨﻔﯿﻒ در ﺧﺮﯾﺪ ﺟﺪﯾﺪ
 •  ﺑﯿﻦ6  ﺗﺎ9  ﻣﺎه ﮔﺬر از دوره ﺿﻤﺎﻧﺖ :30 % ﺗﺨﻔﯿﻒ در ﺧﺮﯾﺪ ﺟﺪﯾﺪ
 •  ﺑﯿﺶ از12  ﻣﺎه ﮔﺬر از دوره ﺿﻤﺎﻧﺖ :15 % ﺗﺨﻔﯿﻒ در ﺧﺮﯾﺪ ﺟﺪﯾﺪ
 • ﺑﯿﻦ3  ﺗﺎ6  ﻣﺎه ﮔﺬر از دوره ﺿﻤﺎﻧﺖ :40 % ﺗﺨﻔﯿﻒ در ﺧﺮﯾﺪ ﺟﺪﯾﺪ
 •  ﺑﯿﻦ9  ﺗﺎ12  ﻣﺎه ﮔﺬر از دوره ﺿﻤﺎﻧﺖ :20 % ﺗﺨﻔﯿﻒ در ﺧﺮﯾﺪ ﺟﺪﯾﺪ