سبد خرید

معرفی برند سرتینا و شرایط ضمانت نامه آن

شما اینجا هستید

در سال 1938، شرکت گرانا که توسط برادران کورت آغاز به کار کرده بود ، نام «سرتینا» را به عنوان علامت تجاری خود برای صادر کردن و فروش ساعت‌‌هایش برگزید. این لغت، برگرفته از واژه‌‌ی لاتینِ سِرتوس «certus»، به معنای مطمئن یا خاطر جمع است.

تاریخچه

سرتینا در سال  1888  توسط برادران کورت آدولف و آلفرد متولد شد.  برادران کورت در ابتدا کار خود را با سه کارمند آغاز نمودند اما کمی جلوتر به بزرگترین کارخانه ساعت سازی اسپرت میان رده تبدیل شدند. در سال 1906 برادران کورت برای برند خود، نامگرانا  “که از واژه لاتین “GRANACUS “ که همان شهر گرنچن در سوئیس  می باشد برگزیدند و خیلی سریع به دلیل کیفیت ساخت بالای این برند نامشان بر سرزبان ها افتاد و توانستند جوایز بسیاری را دریافت کنند.

در سال 1938، این شرکت، نام «سرتینا» را به عنوان علامت تجاری خود برای صادر کردن و فروش ساعت‌‌هایش برگزید این لغت، برگرفته از واژه‌‌ی لاتینِ سِرتوس «certus»، به معنای مطمئن یا خاطر جمع است.در همان سال، تعداد کارگران شرکت، به 250 نفر افزایش یافت و آن‌‌ها پنجاهمین سالگرد شرکت را جشن گرفتندتا سال 1955، تعداد کارگران شرکت به 500 نفر رسید و آن‌‌ها روزانه 1000 ساعت تولید می‌‌کردند. سرتینا، طرحِ تجاریِ جدیدی ارائه داد که باعث توسعه‌‌ی عملکرد آن شد. این شرکت، در سال 1960، از آرم لاک‌‌پشت استفاده کرد. آن‌‌ها ساعت‌‌های خود را طوری طراحی می‌‌کنند که بادوام بوده و در برابر ضربات شدید مقاوم باشند. بنابراین، انتخاب آرمِ لاک‌‌پشت برای نشان دادن برندشان، کاری بسیار شایسته بود. شرکت سرتینا، با سازمان حفاظت از لاک‌‌پشت‌‌های دریایی شریک است. این سازمان، یک سازمان غیرانتفاعیِ آمریکایی است که کارِ حفاظت از لاک‌‌پشت‌‌های دریایی را به عهده داردارتباطِ این ساعت‌‌ها با آب نیز ارتباطی صحیح بود چرا که ساعت‌‌های این برند در مأموریت‌‌های تحقیقاتیِ مختلفی که در زیر آب انجام می‌‌شد شرکت داشتند. این مأموریت‌‌ها شامل پروژه‌‌ی Sealab II و زیستگاهِ Tektite بود، که در آن‌‌ها استحکام و دوام ساعت‌‌های DS-2 به اثبات رسیدتا سال 1972، تعداد کارگران به 900 نفر رسید که هر ساله 600,000 ساعت تولید می‌‌کردند. سرتینا در سال 1983 عضوی از گروه سواچ گردید و در کنار دیگر اعضای آن از جمله میدو، بالمن ، همیلتون، تیسوت، رادو و کالوین کلین قرار گرفت.

تعدادی از اتفاقات مهم این برند:

مفهوم DS

1959 

پوسته لاک پشت نمادی از استحکام و طول عمر زیاد می باشد. ویژگی هایی که تمام ساعت های Certina بدون استثنا از آن استفاده می کنند که شامل مقاومت در برابر ضربه و فشار آب می باشدبنابراین جای تعجب نیست که پوسته لاک پشت از دهه 1960 تا به امروز نماد شخصی این برند بوده است. این امر دوام و استحکام فوق العاده ای را که مشخصه هر ساعت Certina است، تداعی می کندمفهوم DS ‪(DoubleSecurity)‬ نیز در این سال متولد شد. راز سیستم امنیت دوگانه   (DS) در خصوصیات ماهرانه تولید آن است که باعث می شود ساعت فوق العاده محکم و در برابر آب مقاوم باشدساز و کار مقاوم سازی در تمام اجزای ساعت مچی از جمله افزودن دو عدد واشر در قسمت شیشه، یک سیستم پیچیده از واشرها در سردسته ساعت و مقاوم سازی و تقویت درب پشت ساعت اعمال می شود. Certina DS یک ساعت اتوماتیک بسیار مقاوم در برابر ضربه و مقاوم در برابر آب تا  200 متر است. این مورد خاص استانداردهای جدیدی را برای کل نسل ساعتهای مچی دنیا تعیین می کند.

هیئت اعزامی به هیمالیا

1960

 

برند ساعت سرتینا Certina با داشتن امنیت دوگانه DS در اولین صعود موفقیت آمیز به ارتفاع 8167 متری Dhaulagiri در غرب نپال یک گروه بین المللی را همراهی می کند. این مورد تمام چالش ها را از جمله نوسانات شدید دما تا اختلاف قابل توجه ارتفاع و فشار، بدون هیچ مشکلی پشت سر گذاشت.

در اعماق اقیانوس

 1965

 

 Certina DS در پروژه آبی  Sealab ، نیروی دریایی ایالات متحده شرکت می کند که شامل تعدادی از دانشمندان و غواصانی است که در یک ایستگاه غواصی در مناطق مختلف تحقیقات دریایی کار می کنند. آنها تأیید می کنند که Certina DS تحت هر شرایطی کاملا قابل اعتماد است.

Certina & Nasa

1969

در پروژه ای دیگر 4 دانشمند تحت نظارت ناسا به مدت دو ماه در دو مخزن مسکونی زیر آب زندگی و ساعت مچی DS2 super ph 500  را مورد بررسی قرار دادند و این ساعت  سرتینا که توسط دانشمندان پوشیده شده اند، بهترین امتیازات را کسب می کنند.

موتور کراس

یکی دیگر از اتفاقات مهم و جذابی که در این سال شکل گرفت سومین قهرمانی راجرد کوستر بلژیکی در مسابقات موتور کراس کلاس 500 سی سی بود که با افتخار 288 Certina DS خود را در دست داشت.

 

توجه به سلامت بدن

1971

 Certina Biostar اولین ساعت در دنیاست که بیوریتم روزانه یک فرد را نمایش می دهد که شامل بیوریتم های جسمی، روحی و عاطفی استفاده کننده از ساعت است .

بوکسور سنگین وزن

1973

  DS DiaMaster فوق العاده مقاوم و ضد خش توجه همه را به خود جلب کرد از جمله بر روی مچ دست محمد علی کلی بوکسور معروف سنگین وزن آمریکا

سواچ گروپ

1983

 

 

سرتینا به گروه تازه تاسیس SMH ملحق شد، که توسط کارآفرین و ساعت ساز، نیکولاس ج. هایک هدایت می شود. SMH به عنوان گروه پیشرو ساعت در جهان شناخته می شود و در سال 1999 به Swatch Group Ltd تغییر نام داد. ساعت های ورزشی سرتینا در گروه قیمت متوسط در محدوده گروه شرکت ها قرار دارند.

مسابقات ورزشی

ادامه همکاری سرتینا با ورزش های موتوری

DS PODUIM ظهور

 اسپانسر رسمی تیم پتروناس

 اولـین همـکـاری فرمـول یک

در همان زمان  توماس لوتی موتور سوار حرفـه ای که سرتینا اسپـانـسر آن بـود قهرمان شد.

 • این موفقیت های ورزشی بـا ظهـور خانواده Poduim  DS همـراه بـود.

جشن 125 سالگی

2013

125 سال قدمت، به مناسبت 125 سالگی خود، این شرکت نه تنها هویت کاملاً جدید و تازه، بلکه سه حرکت جدید را نیز ارائه می دهد. کالیبر اتوماتیک 80 Powermatic حرکتی کاملاً دقیق است که حداکثر 80 ساعت ذخیره انرژی دارد و C01.‎21 نام خود را به عنوان یک کرونوگراف بسیار قابل اعتماد معرفی می کند. این سه نفر اختراع را اگر با کالیبر Precidrive مقایسه کنیم، نمایانگر نسل جدیدی از ساعت های کوارتز است که دقت آنها با زمان سنج ها قابل قیاس است.

حضور در مسابقات رالی 

2015

سرتینا در حال گستـرش حضـور در مسابقات رالی به عنوان همکار رسمی تیم توتال ابوظبی در دنیـا به عنـوان یکی از معروف ترین و موفق تـرین ها در این رشته است.

2017 ,توسعه فناوری 

کالیبر Precidrive با دقت بالا اکنون در  تمام ساعت مچی های کوارتز جدید این شرکت موجود می باشد. این فناوری اکنون کاملا توسعه یافته است به طوری که CERTINA می تواند آن ها را به عنوان کورنومتر بدون هیچ گونه مشکلی تایید کند.

 

مدل‌‌های محبوب ساعت سرتینا

DS-8 Moon phase  ساعت مردانه‌‌ی سرتینا مدل 

DS Podium GMT ساعت کوارتزِ مردانه‌‌ی سرتینا مدل 

ساعت مردانه‌‌ی اتوماتیکِ سرتینا مدل DS-1 Powermatic 80

ساعت زنانه‌‌ی کوارتز سرتینا مدل C021-210-11-116-00

شرایط عمومی ضمانت توسط برند

 • ﺿﻤﺎﻧﺖ 24 ﻣﺎﻫﻪ ﺑﯿﻦ اﻟﻤﻠﻠﯽ ﻋﻤﻠﮑﺮد ﻣﻮﺗﻮر ﻣﻘﺎوﻣﺖ در ﺑﺮاﺑﺮ ﻧﻔﻮذ ﭘﺬﯾﺮی آب.
 • ﺧﺮاﺑﯽ ﻫﺮﮔﻮﻧﻪ ﻗﻄﻌﺎت ﻣﻮﺗﻮر در دوره ﺿﻤﺎﻧﺖ ﺑﺎ ﺗﺸﺨﯿﺺ ﻧﻤﺎﯾﻨﺪه ، ﺗﻌﻤﯿﺮ ﻣﯿﺸﻮد، درﺻﻮرﺗﯿﮑﻪ ﻻزم ﺑﻪ ﺳﻔﺎرش ﮔﺬاری ﻗﻄﻌﻪ ای از ﺷﺮﮐﺖ ﻣﺎدر ﺑﺎﺷﺪ ﻧﯿﺰ ﺣﺘﻤﺎً اوﻟﻮﯾﺖ ﺑﺎ ﺗﺎﻣﯿﻦ ﻗﻄﻌﻪ ﻣﯽ ﺑﺎﺷﺪ . در ﺻﻮرت ﻋﺪم اﻣﮑﺎن ﺗﻌﻤﯿر و ﯾا تامین ﺑﺎ ﺳﺎﻋﺘﯽ ﺑﻪ ﻣﺸﺨﺼﺎت ﯾﮑﺴﺎن ﯾﺎ ﻣﺸﺎﺑﻪ ﺗﻌﻮﯾﺾ ﻣﯽ ﮔﺮدد .

 ﺗﺎرﯾﺦ اﺗﻤﺎم دوره ﺿﻤﺎﻧﺖ ﺳﺎﻋﺖ ﺟﺎﯾﮕﺰﯾﻦ ﻧﯿﺰ ﺑﺮ اﺳﺎس ﺗﺎرﯾﺦ ﺿﻤﺎﻧﺖ اوﻟﯿﻪ ﻣﺤﺎﺳﺒﻪ ﻣﯽ ﺷﻮد . ( ﺗﺎرﯾﺦ ﺿﻤﺎﻧﺖ اوﻟﯿﻪ ﻟﺤﺎظ ﻣﯿﮕﺮدد و ﺗﺎرﯾﺦ ﺟﺪﯾﺪی ﺑﺮای ﺳﺎﻋﺖ ﺟﺎﯾﮕﺰﯾﻦ ﺗﻨﻈﯿﻢ ﻧﻤﯽ ﮔﺮدد)

 • ﺿﻤﺎﻧﺖ ﻧﺎﻣﻪ در زﻣﺎﻧﯽ ﻣﻌﺘﺒﺮ اﺳﺖ ﮐﻪ دارای ﻣﻬﺮ ﻧﻤﺎﯾﻨﺪه رﺳﻤﯽ ﺑﺮﻧﺪ ﺑﺎﺷﺪ ، دارای ﺗﺎرﯾﺦ و درج ﺷﻤﺎره رﻓﺮﻧﺲ ﻣﺤﺼﻮل ﻧﯿﺰ ﺑﺎﺷﺪ.
 • اﺳﺘﻔﺎده از ﺷﺮاﯾﻂ ﺿﻤﺎﻧﺖ ﻣﻨﻮط ﺑﻪ اراﺋﻪ ﮐﺎرت ﺿﻤﺎﻧﺖ ﺧﻮاﻫﺪ ﺑﻮد و درﺻﻮرت ﻣﻔﻘﻮد ﺷﺪن آن اﻣﮑﺎن اراﺋﻪ ﺧﺪﻣﺎت وﺟﻮد ﻧﺨﻮاﻫﺪ داﺷﺖ ، ﻟﻄﻔﺎً در ﺣﻔﻆ و ﻧﮕﻬﺪاری آن دﻗﺖ ﻻزم را ﻣﺒﺬول ﻓﺮﻣﺎﺋﯿﺪ.

ﺷﺮاﯾﻂ اﺧﺘﺼﺎﺻﯽ ﮐﯿﺶ ﺑﻬﯿﻦ ﺑﺮای ﻣﺸﺘﺮﯾﺎن داﺧﻞ اﯾﺮان

 • ﺿﻤﺎﻧﺖ ﯾﮑﻤﺎﻫﻪ ﺑﻨﺪ از زﻣﺎن ﺧﺮﯾﺪ
 • ﺿﻤﺎﻧﺖ ﯾﮑﺴﺎﻟﻪ ﺑﺎﻃﺮی از زﻣﺎن ﺧﺮﯾﺪ (ﺑﺮای ﺑﺎﻃﺮی اول)

ﺷﺮاﯾﻂ ﺿﻤﺎﻧﺖ ﺑﺎ ﮔﻮاﻫﯽ ﮐﺎﺳﮏ  اﻓﺰاﯾﺶ ﺿﻤﺎﻧﺖ

ﺳﺎﻋﺘﻬﺎﯾﯽ از ﺑﺮﻧﺪ ﺳﺮﺗﯿﻨﺎ ﮐﻪ ﺗﺤﺖ آزﻣﺎﯾﺸﺎت دﻗﯿﻘﯽ در ﻣﺠﻤﻮﻋﻪ ﻏﯿﺮدوﻟﺘﯽ و ﻣﺴﺘﻘﻞ ﮐﺎﺳﮏ ﻗﺮار ﻣﯿﮕﺮﯾﻨﺪ و ﻋﻤﻠﮑﺮد ﻣﻮﺗﻮر ﺳﺎﻋﺖ و ﻫﻤﭽﻨﯿﻦ ﻣﻘﺎوﻣﺖ در ﺑﺮاﺑﺮ ﻧﻔﻮذ آب آن ﮐﻨﺘﺮل ﺷﺪه و ﺗﺎﺋﯿﺪ آزﻣﺎﯾﺸﮕﺎه را درﯾﺎﻓﺖ ﻣﯿﮑﻨﻨﺪ، ﯾﮏ ﮔﻮاﻫﯽ اﺿﺎﻓﻪ ﻋﻼوه ﺑﺮ ﮐﺎرت ﺿﻤﺎﻧﺖ ﺧﻮاﻫﻨﺪ داﺷﺖ و ﺑﺼﻮرت اﺗﻮﻣﺎﺗﯿﮏ ﺿﻤﺎﻧﺖ ﺳﺎﻋﺖ ﯾﮑﺴﺎل اﻓﺰاﯾﺶ ﻣﯿﺎﺑﺪ.

ﮐﻮرﻧﻮﻣﺘﺮ

ﺳﺎﻋﺘﻬﺎﯾﯽ ﮐﻪ ﻣﻄﺎﺑﻖ اﺳﺘﺎﻧﺪارد ISO3159 ﺗﺴﺘﻬﺎﯾﯽ را ﻣﯿﮕﺬراﻧﻨﺪ، ﺑﺮﻧﺪ ﻣﯿﺘﻮاﻧﺪ ﻋﻨﻮان ﮐﻮرﻧﻮﻣﺘﺮ را ﺑﻪ اﯾﻦ ﺳﺎﻋﺖ اﺗﻼق ﻧﻤﺎﯾﺪ و اﯾﻦ ﻧﺸﺎن دﻫﻨﺪه اﯾﻦ اﺳﺖ اﯾﻦ رﻓﺮﻧﺲ ﻣﺴﺘﻘﯿﻤﺎ در ﻣﻌﺮض آزﻣﺎﯾﺸﺎت ﻗﺮار ﮔﺮﻓﺘﻪ اﺳﺖ

آزﻣﺎﯾﺶ دﻗﺖ در 5 وﺿﻌﯿﺖ ﻓﯿﺰﯾﮑﯽ و ﺳﻪ دﻣﺎی 8 و 23 و 38 درﺟﻪ ﺳﺎﻧﺘﯿﮕﺮاد در 15 روز ﻣﺘﻮاﻟﯽ.

ﻣﻮاردی ﮐﻪ ﺷﺎﻣﻞ ﺿﻤﺎﻧﺖ ﻧﻤﯽ ﺑﺎﺷﻨﺪ

 • ﺧﺮاﺷﯿﺪﮔﯽ و ﻫﺮﮔﻮﻧﻪ آﺳﯿﺐ روی ﺑﺪﻧﻪ ﺳﺎﻋﺖ ( اﯾﻦ آﺳﯿﺒﻬﺎ ﻣﯿﺘﻮاﻧﺪ ﺑﺮ اﺛﺮ اﺳﺘﻬﻼک و ﺳﺎﯾﺶ در ﻃﻮل ﻣﺪت اﺳﺘﻔﺎده ﻧﯿﺰ ﺑﺎﺷﺪ).
 • اﯾﺠﺎد ﻫﺮﮔﻮﻧﻪ آﺳﯿﺐ ﺑﻪ ﺳﺎﻋﺖ ﺑﺮ اﺛﺮ ﻧﮕﻬﺪاری ﻧﺎﻣﻨﺎﺳﺐ ( ﺑﯽ ﻣﺒﺎ ﻻتی در نگهداری از ﺳﺎﻋﺖ، ﺗﺼﺎدﻓﺎت، ﺿﺮﺑﻪ، ﻓﺮورﻓﺘﮕﯽ، ﺧﺮد ﺷﺪن، ﺷﮑﺴﺘﻦ ﺷﯿﺸﻪ ، ﺳﺮدﺳﺖ، اﺳﺘﭗ، ﻗﺎﺑﻬﺎی ﭘﻼﺳﺘﯿﮑﯽ و ... ﻫﻤﭽﻨﯿﻦ اﯾﺠﺎد ﺧﺮاش روی ﺑﺪﻧﻪ، ﺑﻨﺪ و ﺷﯿﺸﻪ ﺳﺎﻋﺖ).
 • درﺻﻮرﺗﯿﮑﻪ ﺳﺎﻋﺖ در دوره ﺿﻤﺎﻧﺖ ﺗﻮﺳﻂ اﻓﺮاد ﻏﯿﺮﻣﺠﺎز دﺳﺘﮑﺎری ﺷﺪه ﺑﺎﺷﺪ .(ﺗﻌﻮﯾﺾ ﺑﺎﻃﺮی، ﺗﻌﻤﯿﺮ و ﯾﺎ ﻫﺮﮔﻮﻧﻪ ﺳﺮوﯾﺲ)
 •  ﺗﻐﯿﯿﺮ رﻧﮓ ﺑﺪﻧﻪ ﺳﺎﻋﺖ و ﯾﺎ ﺑﻨﺪ ﺳﺎﻋﺖ (درﺧﺼﻮص ﺑﻨﺪ ﭘﺲ از ﮔﺬﺷﺖ ﯾﮑﻤﺎه از ﺧﺮﯾﺪ)

ﺷﺮاﯾﻂ ﻧﮕﻬﺪاری از ﻣﺤﺼﻮل

 • از ﺗﻤﺎس ﻣﺴﺘﻘﯿﻢ ﺳﺎﻋﺖ ﺑﺎ ﺣﻼل ﻫﺎ، ﭘﺎک ﮐﻨﻨﺪه ﻫﺎ، ﻋﻄﺮ، ﻣﺤﺼﻮﻻت آراﯾﺸﯽ ﺟﻠﻮﮔﯿﺮی ﮐﻨﯿﺪ، اﯾﻦ ﻣﻮاد ﻣﯿﺘﻮاﻧﻨﺪ ﺑﻪ ﺑﻨﺪ، ﻗﺎب ﯾﺎ واﺷﺮﻫﺎی ﺳﺎﻋﺖ آﺳﯿﺐ ﺑﺮﺳﺎﻧﻨﺪ.
 • ﻫﺮﮔﻮﻧﻪ ﺗﻨﻈﯿﻢ ﺳﺎﻋﺖ و دﻗﯿﻘﻪ و ﺗﺎرﯾﺦ ﺑﺮای ﺳﺎﻋﺘﻬﺎﯾﯽ ﮐﻪ ﺳﺮدﺳﺖ ﭘﯿﭽﯽ دارﻧﺪ ﻧﺒﺎﯾﺪ در ﻓﻀﺎی ﻣﺮﻃﻮب و زﯾﺮ آب اﻧﺠﺎم ﺷﻮد ﭼﻮن ﺑﺎ ﺑﺎزﮐﺮدن ﺳﺮدﺳﺖ اﺣﺘﻤﺎل ﻧﻔﻮذ رﻃﻮﺑﺖ در ﻣﻮﺗﻮر ﺳﺎﻋﺖ وﺟﻮد دارد.
 • ﺳﺎﻋﺖ ﺧﻮد را در ﻣﻌﺮض ﺗﻐﯿﯿﺮات ﻧﺎﮔﻬﺎﻧﯽ دﻣﺎ ﻗﺮارد ﻧﺪﻫﯿﺪ ) ﺑﻄﻮر ﻣﺜﺎل ﻗﺮار دادن در ﻣﻌﺮض ﻧﻮر ﺧﻮرﺷﯿﺪ و ﺳﭙﺲ ﻓﺮو ﮐﺮدن در آب ﺳﺮد( ﯾﺎ دﻣﺎﻫﺎی ﺑﺴﯿﺎر ﺑﺎﻻ و ﭘﺎﯾﯿﻦ ) ﺑﯿﺶ از 60 درﺟﻪ ﺳﺎﻧﺘﯿﮕﺮاد ﯾﺎ ﮐﻤﺘﺮ از ﺻﻔﺮ درﺟﻪ ﺳﺎﻧﺘﯿﮕﺮاد.
 • ﺳﺎﻋﺖ ﺧﻮد را در ﻣﻌﺮض ﺗﺸﻌﺸﻌﺎت آﻫﻨﺮﺑﺎﯾﯽ ﻗﻮی ﻣﺎﻧﻨﺪ ﺑﻠﻨﺪﮔﻮ، ﺗﻠﻔﻦ ﺑﯽ ﺳﯿﻢ، ﻟﺐ ﺗﺎپ  و دﯾﮕﺮ وﺳﺎﯾﻞ اﻟﮑﺘﺮوﻣﻐﻨﺎﻃﯿﺴﯽ ﻗﺮار ﻧﺪﻫﯿﺪ.
 • اﮐﺜﺮ ﺳﺎﻋﺘﻬﺎی ﮐﻮارﺗﺰ ﺳﺮﺗﯿﻨﺎ ﻣﺠﻬﺰ ﺑﻪ ﻧﺸﺎﻧﮕﺮ ﭘﺎﯾﺎن ﻋﻤﺮ ﺑﺎﻃﺮی EOL ﻫﺴﺘﻨﺪ ) ﭘﺮش ﭼﻬﺎر ﺛﺎﻧﯿﻪ ای ﻋﻘﺮﺑﻪ ﺛﺎﻧﯿﻪ ﺷﻤﺎر، ﻧﺸﺎن دﻫﻨﺪه اﯾﻦ اﺳﺖ ﮐﻪ ﻋﻤﺮ ﺑﺎﻃﺮی ﺳﺎﻋﺖ در ﺣﺎل ﭘﺎﯾﺎن اﺳﺖ( ﺑﻪ ﻣﺤﺾ ﻣﺸﺎﻫﺪه ﭼﻨﯿﻦ آﻻرﻣﯽ و ﺑﺎ ﻋﻨﺎﯾﺖ ﺑﻪ اﯾﻨﮑﻪ ﺑﺎﻃﺮی ﻣﺴﺘﻌﻤﻞ ﻣﯿﺘﻮاﻧﺪ اﯾﺠﺎد ﺳﻮﻟﻔﺎﺗﻪ داﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﺪ و ﺳﻮﻟﻔﺎﺗﻪ ﻧﯿﺰ ﺑﻪ ﻣﻮﺗﻮر و ﻗﻄﻌﺎت داﺧﻠﯽ ﺳﺎﻋﺖ آﺳﯿﺐ ﻣﯿﺮﺳﺎﻧﺪ، ﺣﺘﻤﺎً ﺳﺎﻋﺖ را ﺑﻪ ﻧﻤﺎﯾﻨﺪﮔﯽ ﻣﺠﺎز ﺟﻬﺖ ﺗﻌﻮﯾﺾ ﺑﺎﻃﺮی ﺗﺤﻮﯾﻞ ﻧﻤﺎﺋﯿﺪ.
 • اﮔﺮ ﺷﻤﺎ ﺻﺎﺣﺐ ﯾﮏ ﺳﺎﻋﺖ ﺑﺎ ﻣﻮﺗﻮر ﻣﮑﺎﻧﯿﮏ ﻫﺴﺘﯿﺪ و ﻣﺪت زﻣﺎﻧﯽ اﺳﺖ ﮐﻪ آن را ﺑﻪ دﺳﺖ ﻧﯿﻨﺪاﺧﺘﯿﺪ، اﺣﺘﻤﺎﻻ ﺳﺎﻋﺖ ﮐﺎر ﻧﻤﯿﮑﻨﺪ و ﺷﺎرژ ﻻزم در ﻓﻨﺮ رﻗﺎﺻﮏ ﺳﺎﻋﺖ وﺟﻮد ﻧﺪارد ، ﺷﻤﺎ ﺑﺎﯾﺪ آن را ﺑﻪ ﺻﻮرت دﺳﺘﯽ ﮐﻮک ﮐﻨﯿﺪ. ﻓﻘﻂ ﻣﺮاﻗﺐ ﺑﺎﺷﯿﺪ ﮐﻪ ﺑﯿﺶ از ﺣﺪ ﻧﭽﺮﺧﺎﻧﯿﺪ و ﺣﺪاﻟﻤﻘﺪور از ﮐﻮک ﮐﺮدﻧﻬﺎی ﭘﯿﺎﭘﯽ ﻧﯿﺰ ﺧﻮدداری ﻓﺮﻣﺎﺋﯿﺪ. در ﻣﺤﯿﻂ ﻫﺎی ﺳﺮد ﺗﻮﺻﯿﻪ ﻣﯽ ﮐﻨﯿﻢ ﺳﺎﻋﺖ را روی ﻣﭻ دﺳﺖ ﺧﻮد ﻧﮕﻪ دارﯾﺪ ﺗﺎ  ﻧﺰدﯾﮏ  ﺑﻪ دﻣﺎی ﺑﺪن ﺑﺎﻗﯽ ﺑﻤﺎﻧﺪ. 
 • ﺑﺮای ﺟﻠﻮﮔﯿﺮی از اﯾﺠﺎد ﺧﺮاش از دﺳﺖ ﮐﺮدن ﺳﺎﻋﺖ ﻫﻤﺮاه ﺑﺎ دﺳﺘﺒﻨﺪ، زﻧﺠﯿﺮﻫﺎی ﻓﻠﺰی ﯾﺎ ﻫﺮ ﮔﻮﻧﻪ ﺗﻤﺎس دﯾﮕﺮ ﺑﺎ اﺷﯿﺎ ﺳﺨﺖ ﺧﻮدداری ﻧﻤﺎﯾﯿﺪ.
 • ﺟﻬﺖ ﺗﻤﯿﺰ ﮐﺮدن ﺳﺎﻋﺖ آﻧﺮاﺑﺎ ﭘﺎرﭼﻪ ای ﻧﺮم و ﺑﺪون ﭘﺮز ﺗﻤﯿﺰ ﮐﻨﯿﺪ ﺗﺎ ﺟﻼی اﺻﻠﯽ آن ﺣﻔﻆ ﺷﻮد.

 

نتیجه‌‌گیری

همان‌‌ گونه که گفته شد ، ساعت‌‌های سرتینا به دلیل دقت و قابل اطمینان بودن مشهور هستند. این برند، با پیشینه‌‌ی 130 ساله‌‌ی خود، هنرِ باکیفیتِ سوئیسی را به اثبات رسانده است. این شرکت، ساعت‌‌هایی کلاسیک و طبق مد روز تولید می‌‌کند که احتمالاً کلکسیونرها خواهان آن هستند. ساعت‌‌های این برند، تا اندازه‌‌ای منحصر به فرد هستند (چند نفر را می‌‌شناسید که ساعت سرتینا دارند؟). همچنین این ساعت‌‌ها از کیفیت خوبی برخوردار هستند. قیمت آن‌‌ها نیز مناسب است. این هم دلیلی دیگر برای این ‌‌که شما به خرید ساعت سرتینای ساخت سوئیس فکر کنید.