سبد خرید

معرفی برند میدو  و شرایط ضمانت نامه

شما اینجا هستید

Mido در طول تاریخ قابل توجه خود، به طور مداوم مرزهای ساعت سازی، ترکیب تخصص فنی، نوآوری، و طراحی جاودانه را جابجا کرده است. از موفقیت اولیه خود در بازار خودرو تا همکاری با نمادهای ورزشی، میدو همچنان در خط مقدم این صنعت باقی مانده است.

تاریخچه ساعت های میدو: میراثی از نوآوری و طراحی جاودانه

معرفی

میدو، یک ساعت‌ساز معتبر سوئیسی، از زمان تأسیس خود در سال 1918، در حال ساخت ساعت‌های لوکس است. با تاریخچه ای غنی که بیش از یک قرن را در بر می‌گیرد، این برند مترادف با نوآوری فنی، صنایع دستی نفیس، و طراحی‌ها جاودانه شده است. نام "Mido" از عبارت اسپانیایی "Yo mido" به معنای "من اندازه گیری می کنم" گرفته شده است که نشان دهنده تعهد برند به دقت و صحت و درستی  است. میدو از آغاز تا موفقیت جهانی امروز، به طور مداوم مرزهای ساعت سازی را جابجا کرده و نوآوری، زیبایی شناسی و عملکرد را در طراحی های خود ترکیب کرده است.

تولد یک برند رویایی

 

در سال 1918، آقای Georges Schaeren (ژورجس شارن)، یک ساعت ساز سوئیسی باتجربه و با هوش، MIDO را با دیدی  وسیع و روشن در ذهنش تأسیس کرد. او قصد داشت ساعت‌هایی بسازد که نه تنها زمان را اندازه‌گیری می‌کنند، بلکه آیتم های برتری فنی بیشتری نسبت به رقبا داشته و از طراحی‌های جذابی  نیز برخوردار باشند. این چشم انداز پایه و اساس سفر Mido را به سمت تبدیل شدن به یک برند ساعت مچی موفق را بنا کرد.

موفقیت های طراحی در  بخش خودرو

 

 

میدو به دلیل طراحی ساعت‌های زیبای زنانه و ساعت‌های جذاب برای آقایان در دهه 1920 به سرعت به  شهرت رسید. این برند با تولید ساعت هایی به شکل کوره های رادیاتور برندهای معروف خودرو مانند بیوک، بوگاتی، فیات، فورد، اکسلسیور و هیپانو-سوئیزا، جایگاهی در بازار پررونق خودرو پیدا کرد.

نوآوری های پیشگام در مقاومت در برابر آب

 

در دهه 1930، Mido بر تولید ساعت‌های بدون اسکرول، کاربردی و بسیار مقاوم متمرکز شد . یکی از ابداعات پیشگامانه این کمپانی در آن زمان ، اختراع سیستم آب بندی چوب پنبه ای بود که بعدها به نام "آکوادورا" شناخته شد. این فناوری پیشرفته ضد آب بودن یکی از نقات قوت و  ویژگی نادر ساعت  در آن روزها به حساب می آمد که میدو به آن دست یافته بود. تعهد Mido به دوام و قابلیت اطمینان باعث شد که ساعت‌هایش در بین رقبا برجسته شوند.

 Multifort نقطه عطفی در ساعت سازی

 

در سال 1934، میدو خط  تولید مدل Multifort  را معرفی کرد که نقطه عطف مهم دیگری در تاریخش بود. این ساعت ها جزو اولین ساعت های ضد مغناطیسی با حرکات خود سیم پیچی و مقاومت در برابر آب و ضربه داخلی بودند. مولتی فورت به سرعت به پرفروش‌ترین ساعت Mido از دهه 1930 تا 1950 تبدیل شد که گواهی بر کیفیت استثنایی و محبوبیت آن در بین علاقه‌مندان به ساعت است.

ربات نمادین MIDO

در سال 1939، میدو با استفاده از ربات MIDO به عنوان سفیر و نماد پیشرفت و استحکام خود، تاریخ ساز شد. "Robi"  نماد این کمپانی هنوز هم  در بین مشتریان طنین انداز است و نشان دهنده تعهد Mido به پیشرفت های تکنولوژیکی و مهارت های پایدار است.

سیستم  ) Powerwindافزایش عملکرد و قابلیت اطمینان)

 

میدو در دهه 1950 با توسعه سیستم سیم پیچی POWERWIND به نوآوری های  خود  ادامه داد. این سیستم انقلابی تعداد اجزای  تشکیل دهنده ساعت را از 16 به 7 کاهش داد که منجر به افزایشسرعت و کارآرایی ذخیره زمان شد. فناوری Powerwind Mido را به ایجاد ساعت‌هایی که هم از نظر فن‌آوری پیشرفته و هم از نظر زیبایی‌شناختی دلپذیر هستند را به نمایش گذاشت.

ستاره اقیانوس: به چالش کشیدن مقاومت در برابر آب

 


 

در سال 1959، میدو مجموعه Ocean Star را معرفی کرد که انقلابی در مقاومت در برابر آب در ساعت ها ایجاد کرد. این مجموعه دارای طراحی انقلابی یک قاب تک پوسته بود که مشکلات مقاومت در برابر آب را از پشت قاب ساعت حذف می کرد. همراه با سیستم آب بندی تاج آکوادورای Mido، ساعت های Ocean Star می توانند حتی در سخت ترین شرایط نیز مقاومت کنند. میراث مجموعه Ocean Star همچنان در مجموعه ساعت های معروف Commander با الهام از انعطاف پذیری و بی زمانی اقیانوس به حیات خود ادامه می دهد.

پیشرفت در ساعت سازی زنانه

 


 

تعهد Mido به نوآوری به ساعت های زنانه نیز گسترش یافت. در سال 1967، این برند با عرضه کوچکترین ساعت اتوماتیک زنانه که تا به حال در خط مونتاژ تولید شده بود، موانع را شکست. این دستاورد نشان دهنده تعهد Mido به پیشبرد مرزها و ارائه ساعت هایی به زنان است که ظرافت، عملکرد و برتری فنی را با هم ترکیب می کند.

همکاری با  Sporting Icons

 

در سال 1981، میدو با بیورن بورگ، قهرمان جهان در تنیس، که سخنگوی رسمی ساعت‌های سوئیس میدو شد، شراکت کرد. این همکاری همسویی میدو با موفقیت‌آمیزان و تعهد آن به برتری در داخل و خارج از زمین را به نمایش گذاشت.

نوآوری های فناوری پیشرفته: بادیگارد و ورلدتایمر

میدو در دهه 1990 با عرضه دو مدل با تکنولوژی بالا به نوآوری خود ادامه داد. ساعت BODYGUARD به عنوان یک دستیار امنیتی شخصی عمل می کرد و دارای زنگ هشدار امنیتی یکپارچه با سطح دسی بل بیش از 100 بود. ساعت WORLDTIMER اولین ساعت آنالوگ بود که منطقه زمانی محلی را در هر نقطه از جهان فورا نشان می داد و راحتی بی نظیری را به مسافران مکرر ارائه می داد.

ارزش بی‌انتها: تعهد Mido به ساعت‌های خودکار

 

در هزاره جدید، میدو هدف خود را بر خلق ساعت‌های خودکار با ارزش بی‌انتها قرار داد. تعهد این برند به دقت، قابلیت اطمینان و جذابیت زیبایی شناختی همچنان در طیف متنوع ساعت‌هایش درخشیده بود.

تامل در زمان: مجموعه همه شماره گیری

 

در سال 2002، میدو خط ساعت All Dial خود را با الهام از کولیسئوم نمادین در رم راه اندازی کرد. این مجموعه به یکی از چشمگیرترین ساختمان‌های دوران روم ادای احترام کرد که تجسم تعهد میدو به الهامات معماری، طراحی استثنایی و تخصص فنی بود.

مجموعه بارونچلی: یک تفسیر کلاسیک

میدو سی امین سالگرد مدل Baroncelli خود را در سال 2006 جشن گرفت. برای نشان دادن این نقطه عطف، این برند مجموعه جدیدی را معرفی کرد که روح و زیبایی جاودانه سازهای زهی را تداوم بخشید. مجموعه Baroncelli نشان دهنده تعهد میدو به تفسیر کلاسیک و تعالی طراحی است.

بلونا: تلفیق سبک و ساعت سازی سوئیسی

 

در سال 2008، میدو 90 سالگی خود را با راه اندازی مجموعه ساعت های Belluna جشن گرفت. این مجموعه با الهام از اشکال جاودانه معماری آرت دکو، جوهره ساعت سازی سوئیسی را به تصویر می کشد و در عین حال برای جنتلمن مدرن فهیم جذاب است. تعهد میدو به طراحی واقعی و مهارت استثنایی در مجموعه Belluna درخشید.

The Great Wall Collection: Inspired by Grandeur

مجموعه دیوار بزرگ: با الهام از عظمت

 


در سال 2012، میدو از مجموعه دیوار بزرگ، الهام گرفته از یکی از بزرگترین سازه های جهان، دیوار بزرگ چین، پرده برداری کرد. این مجموعه توانایی میدو را در آمیختن میراث فرهنگی با طراحی معاصر به نمایش گذاشت و در نتیجه ساعت‌هایی را به نمایش گذاشت که هم ظرافت و هم عظمت را به نمایش می‌گذارند.
همکاری با اتحادیه بین المللی معماران

 

میدو در سال 2014 با اتحادیه بین‌المللی معماران (UIA) وارد مشارکت شد. این همکاری به Mido اجازه داد تا با جامعه معماری ارتباط برقرار کند و تحسین متقابلی را برای دقت، مهارت و نوآوری به اشتراک بگذارد.
نوآوری با نقاط دیدنی نمادین دیدار می کند: مسابقه طراحی ساعت Mido

میدو در سال 2015 مسابقه طراحی ساعت را برگزار کرد و از طراحان حرفه ای ساعت دعوت کرد تا ساعتی با نسخه محدود با الهام از بیگ بن نمادین در لندن بسازند. طرح برنده، توسط آقای Sébastien Perret، جوهر عظمت بیگ بن را به تصویر کشید و گواهی بر تعهد Mido به طراحی نوآورانه و الهام جهانی شد.

چهلمین سالگرد بارونسلی: پیشرفت های تکنولوژیکی

 

در سال 2016، میدو چهلمین سالگرد مجموعه Baroncelli خود را با راه اندازی اولین حرکت تایید شده توسط کرونومتر با فنر تعادل سیلیکونی جشن گرفت. این پیشرفت تکنولوژیکی که قبلاً مختص ساعت‌سازی لوکس بود، تعهد Mido را به جابجایی مرزها و ارائه فناوری‌های پیشرفته در ساعت‌های خود نشان داد.

با الهام از معماری: سفری در سراسر جهان

 


دلبستگی میدو به معماری در سال 2017 با راه اندازی کمپین "الهام گرفته از معماری" آشکارتر شد. این برند سفری 12 هفته ای را در سراسر جهان آغاز کرد و از 60 بنای یادبود نمادین در 12 شهر بازدید کرد تا از ساعت جدید خود الهام بگیرد. در نهایت، موزه Solomon R.‎ Guggenheim در شهر نیویورک به عنوان موزه این ساعت انتخاب شد که نشان دهنده تعهد میدو به خلق ساعت هایی است که از زمان فراتر می روند و ماهیت شگفتی های معماری را به تصویر می کشند.

The Commander Big Date: جشن یک قرن تعالی

 


 

در سال 2018، میدو صدمین سالگرد خود را با راه اندازی مجموعه Commander Big Date جشن گرفت. این ساعت انحصاری ادای احترام به روح رویایی بنیانگذار Mido، ژرژ شارن بود و دیافراگم بزرگ تاریخ را در ساعت 6 نشان داد. مجموعه Commander Big Date تعهد Mido را به طراحی جاودانه، مواد با کیفیت بالا و نوآوری فنی به نمایش گذاشت.

مشارکت برای تعالی: سری جهانی غواصی Mido و Red Bull Cliff

از سال 2019، Mido شریک عملکرد رسمی سری جهانی غواصی Red Bull Cliff، معتبرترین رقابت بین المللی غواصی در صخره بوده است. مجموعه آبزیان میدو، ستاره اقیانوس، با این رویداد طنین انداز می شود، زیرا هر دو در اشتیاق فراتر از محدودیت ها، نوآوری مستمر و دستیابی به کمال هستند.

 

ﺷﺮاﯾﻂ ﻋﻤﻮﻣﯽ ﺿﻤﺎﻧﺖ ﺗﻮﺳﻂ ﺑﺮﻧﺪ  میدو

 

 

 • ﺿﻤﺎﻧﺖ 24 ﻣﺎﻫﻪ ﺑﯿﻦ اﻟﻤﻠﻠﯽ ﻋﻤﻠﮑﺮد ﻣﻮﺗﻮر ﻣﻘﺎوﻣﺖ در ﺑﺮاﺑﺮ ﻧﻔﻮذ ﭘﺬﯾﺮی آب.
 • ﺧﺮاﺑﯽ ﻫﺮﮔﻮﻧﻪ ﻗﻄﻌﺎت ﻣﻮﺗﻮر در دوره ﺿﻤﺎﻧﺖ ﺑﺎ ﺗﺸﺨﯿﺺ ﻧﻤﺎﯾﻨﺪه ﺗﻌﻤﯿﺮ ﻣﯿﺸﻮد، درﺻﻮرﺗﯿﮑﻪ ﻻزم ﺑﻪ ﺳﻔﺎرش ﮔﺬاری ﻗﻄﻌﻪ ای از ﺷﺮﮐﺖ ﻣﺎدر ﺑﺎﺷﺪ ﻧﯿﺰ ﺣﺘﻤﺎً اوﻟﻮﯾﺖ ﺑﺎ ﺗﺎﻣﯿﻦ ﻗﻄﻌﻪ ﻣﯽ ﺑﺎﺷﺪ  در ﺻﻮرت ﻋﺪم اﻣﮑﺎن ﺗﻌﻤﯿﺮ و ﯾﺎ ﺗﺎﻣﯿﻦ ﻗﻄﻌﻪ  ﺑﺎ ﺳﺎﻋﺘﯽ ﺑﻪ ﻣﺸﺨﺼﺎت ﯾﮑﺴﺎن ﯾﺎ ﻣﺸﺎﺑﻪ ﺗﻌﻮﯾﺾ ﻣﯽ ﮔﺮدد و ﺗﺎرﯾﺦ اﺗﻤﺎم دوره ﺿﻤﺎﻧﺖ ﺳﺎﻋﺖ ﺟﺎﯾﮕﺰﯾﻦ ﻧﯿﺰ ﺑﺮ اﺳﺎس ﺗﺎرﯾﺦ ﺿﻤﺎﻧﺖ اوﻟﯿﻪ ﻣﺤﺎﺳﺒﻪ ﻣﯽ ﺷﻮد (ﺗﺎرﯾﺦ ﺿﻤﺎﻧﺖ اوﻟﯿﻪ ﻟﺤﺎظ ﻣﯿﮕﺮدد و ﺗﺎرﯾﺦ ﺟﺪﯾﺪی ﺑﺮای ﺳﺎﻋﺖ ﺟﺎﯾﮕﺰﯾﻦ ﺗﻨﻈﯿﻢ ﻧﻤﯽ ﮔﺮدد.)

 

 • ﺿﻤﺎﻧﺖ ﻧﺎﻣﻪ در زﻣﺎﻧﯽ ﻣﻌﺘﺒﺮ اﺳﺖ ﮐﻪ دارای ﻣﻬﺮ ﻧﻤﺎﯾﻨﺪه رﺳﻤﯽ ﺑﺮﻧﺪ ﺑﺎﺷﺪ  دارای ﺗﺎرﯾﺦ و درج ﺷﻤﺎره رﻓﺮﻧﺲ ﻣﺤﺼﻮل ﻧﯿﺰ ﺑﺎﺷﺪو همچنین  استفاده از ﺷﺮاﯾﻂ ﺿﻤﺎﻧﺖ ﻣﻨﻮط ﺑﻪ اراﺋﻪ ﮐﺎرت ﺿﻤﺎﻧﺖ ﺧﻮاﻫﺪ ﺑﻮد و درﺻﻮرت ﻣﻔﻘﻮد ﺷﺪن آن اﻣﮑﺎن اراﺋﻪ ﺧﺪﻣﺎت وﺟﻮد ﻧﺨﻮاﻫﺪ داﺷﺖ. ﻟﻄﻔﺎً در ﺣﻔﻆ و ﻧﮕﻬﺪاری آن دﻗﺖ ﻻزم را ﻣﺒﺬول ﻓﺮﻣﺎﺋﯿﺪ.

 

ﺷﺮاﯾﻂ اﺧﺘﺼﺎﺻﯽ ﮐﯿﺶ ﺑﻬﯿﻦ ﺑﺮای ﻣﺸﺘﺮﯾﺎن داﺧﻞ اﯾﺮان

 • ﺿﻤﺎﻧﺖ ﯾﮑﻤﺎﻫﻪ ﺑﻨﺪ از زﻣﺎن ﺧﺮﯾﺪ
 • ﺿﻤﺎﻧﺖ ﯾﮑﺴﺎﻟﻪ ﺑﺎﻃﺮی از زﻣﺎن ﺧﺮﯾﺪ (برای باطری اول)

 

ﻣﻮاردی ﮐﻪ ﺷﺎﻣﻞ ﺿﻤﺎﻧﺖ ﻧﻤﯽ ﺑﺎﺷﻨﺪ

 • ﺧﺮاﺷﯿﺪﮔﯽ و ﻫﺮﮔﻮﻧﻪ آﺳﯿﺐ روی ﺑﺪﻧﻪ ﺳﺎﻋﺖ ( اﯾﻦ آﺳﯿﺒﻬﺎ ﻣﯿﺘﻮاﻧﺪ ﺑﺮ اﺛﺮ اﺳﺘﻬﻼک و ﺳﺎﯾﺶ در ﻃﻮل ﻣﺪت اﺳﺘﻔﺎده ﻧﯿﺰ ﺑﺎﺷﺪ).
 • اﯾﺠﺎد ﻫﺮﮔﻮﻧﻪ آﺳﯿﺐ ﺑﻪ ﺳﺎﻋﺖ ﺑﺮ اﺛﺮ ﻧﮕﻬﺪاری ﻧﺎﻣﻨﺎﺳﺐ ( ﺑﯽ ﻣﺒﺎﻻتی در نگهداری از ﺳﺎﻋﺖ، ﺗﺼﺎدﻓﺎت، ﺿﺮﺑﻪ، ﻓﺮورﻓﺘﮕﯽ، ﺧﺮد ﺷﺪن، ﺷﮑﺴﺘﻦ ﺷﯿﺸﻪ ، ﺳﺮدﺳﺖ، اﺳﺘﭗ، ﻗﺎﺑﻬﺎی ﭘﻼﺳﺘﯿﮑﯽ و ... ﻫﻤﭽﻨﯿﻦ اﯾﺠﺎد ﺧﺮاش روی ﺑﺪﻧﻪ، ﺑﻨﺪ و ﺷﯿﺸﻪ ﺳﺎﻋﺖ).
 • درﺻﻮرﺗﯿﮑﻪ ﺳﺎﻋﺖ در دوره ﺿﻤﺎﻧﺖ ﺗﻮﺳﻂ اﻓﺮاد ﻏﯿﺮﻣﺠﺎز دﺳﺘﮑﺎری ﺷﺪه ﺑﺎﺷﺪ .(ﺗﻌﻮﯾﺾ ﺑﺎﻃﺮی، ﺗﻌﻤﯿﺮ و ﯾﺎ ﻫﺮﮔﻮﻧﻪ ﺳﺮوﯾﺲ)
 • ﺗﻐﯿﯿﺮ رﻧﮓ ﺑﺪﻧﻪ ﺳﺎﻋﺖ و ﯾﺎ ﺑﻨﺪ ﺳﺎﻋﺖ (درﺧﺼﻮص ﺑﻨﺪ ﭘﺲ از ﮔﺬﺷﺖ ﯾﮑﻤﺎه از ﺧﺮﯾﺪ)

 

ﺷﺮاﯾﻂ ﻧﮕﻬﺪاری از ﻣﺤﺼﻮل

 • درﺻﻮرﺗﯿﮑﻪ ﺑﻨﺪ ﭼﺮم در ﻣﺠﺎورت آب و ﺗﻌﺮﯾﻖ ﺑﺪن ﻗﺮار ﮔﺮﻓﺖ ﺳﻌﯽ ﺷﻮد رﻃﻮﺑﺖ ﻣﺬﮐﻮر ﺧﺸﮏ ﺷﻮد
 • درﺻﻮرﺗﯿﮑﻪ ﺳﺎﻋﺖ در ﻣﻌﺮض  آب ﺷﻮر درﯾﺎ و ﯾﺎ آب ﺣﺎوی ﮐﻠﺮ ﻗﺮار ﮔﺮﻓﺖ آن را ﺑﺎ آب ﺗﻤﯿﺰ ﺑﻪ ﺧﻮﺑﯽ ﺷﺴﺘﺸﻮ ﻧﻤﺎﺋﯿﺪ و ﺳﭙﺲ ﺧﺸﮏ ﮐﻨﯿﺪ.
 • درﺻﻮرﺗﯿﮑﻪ ﻗﺮار اﺳﺖ ﺑﻨﺪ ﭼﺮم در ﻃﻮﻻﻧﯽ ﻣﺪت در ﯾﮏ ﻧﻘﻄﻪ و ﻣﺠﺎورت آﻓﺘﺎب ﻗﺮار ﮔﯿﺮد اﺣﺘﻤﺎل آﺳﯿﺐ رﺳﺎﻧﺪن ﺑﻪ ﭼﺮم و ﺧﺸﮏ و ﺷﮑﻨﻨﺪه ﺷﺪن ﭼﺮم وﺟﻮد دارد ﺑﻨﺎﺑﺮاﯾﻦ ﺳﺎﻋﺖ در ﻣﺤﻔﻈﻪ ای ﺑﻪ دور از ﺗﺎﺑﺶ ﻣﺴﺘﻘﯿﻢ ﻧﻮر آﻓﺘﺎب ﻧﮕﻬﺪاری ﺷﻮد
 • ﺑﺮای ﺣﻔﻆ ﺑﻨﺪ ﻻﺳﺘﯿﮑﯽ ﺧﻮد ﺑﺮای ﭼﻨﺪﯾﻦ ﺳﺎل، ﺗﻮﺻﯿﻪ ﻣﯽ ﮐﻨﯿﻢ آن را دور از روﻏﻦ و ﻣﻮاد آراﯾﺸﯽ ﻧﮕﻪ دارﯾﺪ و از ﻗﺮار ﮔﺮﻓﺘﻦ ﻃﻮﻻﻧﯽ ﻣﺪت در ﻣﻌﺮض ﻧﻮر ﺧﻮرﺷﯿﺪ ﺧﻮدداری ﮐﻨﯿﺪ. ﻫﻤﭽﻨﯿﻦ از ﻣﺎﻟﺶ روی ﻟﺒﺎس ﺧﻮدداری ﮐﻨﯿﺪ زﯾﺮا ﻣﻤﮑﻦ اﺳﺖ ﺑﺎﻋﺚ ﺗﻐﯿﯿﺮ رﻧﮓ (ﺑﻪ وﯾﮋه در ﺑﻨﺪ ﺳﻔﯿﺪ) ﺷﻮد. ﻋﻼوه ﺑﺮ اﯾﻦ، ﺗﻮﺟﻪ داﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﯿﺪ ﮐﻪ ﻣﯽ ﺗﻮاﻧﯿﺪ ﺑﻨﺪ ﻻﺳﺘﯿﮑﯽ ﺧﻮد را ﺑﺎ آب ﺻﺎﺑﻮن ﺗﻤﯿﺰ ﮐﻨﯿﺪ.
 • اﮔﺮ ﺳﺎﻋﺖ ﺷﻤﺎ دارای ﻣﻘﺎوﻣﺖ در ﺑﺮاﺑﺮ ﻧﻔﻮذ ﭘﺬﯾﺮی آب اﺳﺖ ﺑﺎﯾﺪ ﻫﺮﺳﺎل  ﭘﯿﺸﻨﻬﺎد ﻣﯿﺸﻮد در ﭘﺎﯾﺎن ﺗﺎﺑﺴﺘﺎن ﺳﯿﺴﺘﻢ ﻣﻘﺎوﻣﺖ در ﺑﺮاﺑﺮ ﻧﻔﻮذ ﭘﺬﯾﺮی  آب و رﻃﻮﺑﺖ آن ﺗﻮﺳﻂ ﻧﻤﺎﯾﻨﺪه رﺳﻤﯽ ﺑﺮرﺳﯽ ﺷﻮد و اﮔﺮ ﻧﯿﺎز ﺑﻪ اﺻﻼح واﺷﺮﺑﻨﺪی ﺳﺎﻋﺖ ﺑﺎﺷﺪ اﻗﺪاﻣﺎت ﻻزم ﺻﻮرت ﮔﯿﺮد.
 • مواد ﺷﻮﯾﻨﺪه ﺻﻨﻌﺘﯽ و ﺷﯿﻤﯿﺎﯾﯽ ﻣﯿﺘﻮاﻧﻨﺪ ﺑﻪ ﺑﻨﺪﻫﺎی ﭼﺮم و اﺳﺘﯿﻞ آﺳﯿﺐ وارد ﮐﻨﻨﺪ، ﺳﻌﯽ ﮐﻨﯿﺪ ﺳﺎﻋﺖ ﺧﻮد را در ﻣﺠﺎورت اﯾﻦ ﮔﻮﻧﻪ ﻣﻮاد ﻗﺮار ﻧﺪﻫﯿﺪ
 • از ﺗﻤﺎس ﻣﺴﺘﻘﯿﻢ ﺳﺎﻋﺖ ﺑﺎ ﺣﻼل ﻫﺎ، ﭘﺎک ﮐﻨﻨﺪه ﻫﺎ، ﻋﻄﺮ، ﻣﺤﺼﻮﻻت آراﯾﺸﯽ ﺟﻠﻮﮔﯿﺮی ﮐﻨﯿﺪ، اﯾﻦ ﻣﻮاد ﻣﯿﺘﻮاﻧﻨﺪ ﺑﻪ ﺑﻨﺪ، ﻗﺎب ﯾﺎ واﺷﺮﻫﺎی ﺳﺎﻋﺖ آﺳﯿﺐ ﺑﺮﺳﺎﻧﻨ
 • ﻫﺮﮔﻮﻧﻪ ﺗﻨﻈﯿﻢ ﺳﺎﻋﺖ و دﻗﯿﻘﻪ و ﺗﺎرﯾﺦ ﺑﺮای ﺳﺎﻋﺘﻬﺎﯾﯽ ﮐﻪ ﺳﺮدﺳﺖ ﭘﯿﭽﯽ د ارﻧﺪ ﻧﺒﺎﯾﺪ در ﻓﻀﺎی ﻣﺮﻃﻮب اﻧﺠﺎم ﺷﻮد ﭼﻮن ﺑﺎ ﺑﺎزﮐﺮدن ﺳﺮدﺳﺖ اﺣﺘﻤﺎل ﻧﻔﻮذ رﻃﻮﺑﺖ در ﻣﻮﺗﻮر ﺳﺎﻋﺖ وﺟﻮد دارد.
 • ﺳﺎﻋﺖ ﺧﻮد را در ﻣﻌﺮض ﺗﻐﯿﯿﺮات ﻧﺎﮔﻬﺎﻧﯽ دﻣﺎ ﻗﺮارد ﻧﺪﻫﯿﺪ ﺑﻄﻮر ﻣﺜﺎل ﻗﺮار دادن در ﻣﻌﺮض ﻧﻮر ﺧﻮرﺷﯿﺪ و ﺳﭙﺲ ﻓﺮو ﮐﺮدن در آب ﺳﺮد( ﯾﺎ دﻣﺎﻫﺎی ﺑﺴﯿﺎر ﺑﺎﻻ و ﭘﺎﯾﯿﻦ ﺑﯿﺶ از60  درﺟﻪ ﺳﺎﻧﺘﯿﮕﺮاد ﯾﺎ ﮐﻤﺘﺮ از ﺻﻔﺮ درﺟﻪ ﺳﺎﻧﺘﯿﮕﺮاد.
 • ﺳﺎﻋﺖ ﺧﻮد را در ﻣﻌﺮض ﺗﺸﻌﺸﻌﺎت آﻫﻨﺮﺑﺎﯾﯽ ﻗﻮی ﻣﺎﻧﻨﺪ ﺑﻠﻨﺪﮔﻮ، ﺗﻠﻔﻦ ﺑﯽ ﺳﯿﻢ، ﻟﺐ ﺗﺎپ و دﯾﮕﺮ وﺳﺎﯾﻞ اﻟﮑﺘﺮوﻣﻐﻨﺎﻃﯿﺴﯽ ﻗﺮار ﻧﺪﻫﯿﺪ.
 • در صورﺗﯿﮑﻪ ﻧﯿﺎز ﺑﻪ ﺗﻐﯿﯿﺮ ﺗﺎرﯾﺦ در ﺳﺎﻋﺖ ﺧﻮد داﺷﺘﯿﺪ ﺣﺘﻤﺎً در اﺑﺘﺪا ﺗﻨﻈﯿﻢ ﺳﺎﻋﺖ را ﺑﺼﻮرﺗﯽ اﻧﺠﺎم دﻫﯿﺪ ﮐﻪ ﺳﺎﻋﺖ8  و20  دﻗﯿﻘﻪ ﻧﺸﺎن داده ﺷﻮد ﺳﭙﺲ ﭘﯿﭻ ﺗﻨﻈﯿﻢ ﺗﺎرﯾﺦ را ﭼﺮﺧﺎﻧﺪه ﺗﺎ ﺗﺎرﯾﺦ ﻣﺪ ﻧﻈﺮ روی ﺻﻔﺤﻪ ﻧﻤﺎﯾﺶ ﺳﺎﻋﺖ ﺷﻤﺎ ﻣﺸﺎﻫﺪه ﺷﻮد ﺳﭙﺲ ﻣﺠﺪد ﺳﺎﻋﺖ ﺧﻮد را ﺑﻪ زﻣﺎن ﻣﺤﻠﯽ ﺗﻨﻈﯿﻢ ﻓﺮﻣﺎﺋﯿﺪ، در ﻏﯿﺮ اﯾﻨﺼﻮرت و در زﻣﺎﻧﯿﮑﻪ ﭼﺮخ دﻧﺪه ﻫﺎی ﺗﻐﯿﯿﺮ زﻣﺎن درﮔﯿﺮ ﺷﺪه ﺑﺎﺷﻨﺪ و اﻗﺪام ﺑﻪ ﺗﻌﻮﯾﺾ ﺗﺎرﯾﺦ ﻧﻤﺎﺋﯿﺪ آﺳﯿﺐ زﯾﺎدی ﺑﻪ ﻗﻄﻌﺎت ﻣﻮﺗﻮر ﺳﺎﻋﺖ وارد ﺧﻮاﻫﯿﺪ ﺳﺎﺧﺖ.
 • اﮔﺮ ﺷﻤﺎ ﺻﺎﺣﺐ ﯾﮏ ﺳﺎﻋﺖ ﺑﺎ ﻣﻮﺗﻮر ﻣﮑﺎﻧﯿﮏ ﻫﺴﺘﯿﺪ و ﻣﺪت زﻣﺎﻧﯽ اﺳﺖ ﮐﻪ آن را ﺑﻪ دﺳﺖ ﻧﯿﻨﺪاﺧﺘﯿﺪ، اﺣﺘﻤﺎﻻ ﺳﺎﻋﺖ ﮐﺎر ﻧﻤﯿﮑﻨﺪ و ﺷﺎرژ ﻻزم در ﻓﻨﺮ رﻗﺎﺻﮏ ﺳﺎﻋﺖ وﺟﻮد ﻧﺪارد ، ﺷﻤﺎ ﺑﺎﯾﺪ آن را ﺑﻪ ﺻﻮرت دﺳﺘﯽ ﮐﻮک ﮐﻨﯿﺪ. ﻓﻘﻂ ﻣﺮاﻗﺐ ﺑﺎﺷﯿﺪ ﮐﻪ ﺑﯿﺶ از ﺣﺪ ﻧﭽﺮﺧﺎﻧﯿﺪ و ﺣﺪاﻟﻤﻘﺪور از ﮐﻮک ﮐﺮدﻧﻬﺎی ﭘﯿﺎﭘﯽ ﻧﯿﺰ ﺧﻮدداری ﻓﺮﻣﺎﺋﯿﺪ.
 • در ﻣﺤﯿﻂ ﻫﺎی ﺳﺮد ﺗﻮﺻﯿﻪ ﻣﯽ ﮐﻨﯿﻢ ﺳﺎﻋﺖ را روی ﻣﭻ دﺳﺖ ﺧﻮد ﻧﮕﻪ دارﯾﺪ ﺗﺎ ﻧﺰدﯾﮏ ﺑﻪ دﻣﺎی ﺑﺪن ﺑﺎﻗﯽ ﺑﻤﺎﻧﺪ. 
 • ﺑﺮای ﺟﻠﻮﮔﯿﺮی از اﯾﺠﺎد ﺧﺮاش از دﺳﺖ ﮐﺮدن ﺳﺎﻋﺖ ﻫﻤﺮاه ﺑﺎ دﺳتبند ، زنجیر ﻫﺎی ﻓﻠﺰی ﯾﺎ ﻫﺮ ﮔﻮﻧﻪ ﺗﻤﺎس دﯾﮕﺮ ﺑﺎ اﺷﯿﺎ ﺳﺨﺖ ﺧﻮدداری ﻧﻤﺎﯾﯿﺪ. ﺟﻬﺖ ﺗﻤﯿﺰ ﮐﺮدن ﺳﺎﻋﺖ آﻧﺮاﺑﺎ ﭘﺎرﭼﻪ ای ﻧﺮم و ﺑﺪون ﭘﺮز ﺗﻤﯿﺰ ﮐﻨﯿﺪ ﺗﺎ ﺟﻼی اﺻﻠﯽ آن ﺣﻔﻆ ﺷﻮد.
 • ﺑﻨﺪ ﭼﺮﻣﯽ و دﺳﺘﺒﻨﺪ را ﺑﻪ ﻃﻮر ﻣﺮﺗﺐ ﺑﺎ اﺳﺘﻔﺎده از ﭘﺎرﭼﻪ ﻧﺮم ﺗﻤﯿﺰ ﻧﮕﻪ دارﯾﺪ ﺗﺎ از ﺧﻮردﮔﯽ ﻧﺎﺷﯽ از ﺗﻌﺮﯾﻖ ﺟﻠﻮﮔﯿﺮی ﮐﻨﯿﺪ.
 • ﺗﻤﺎم ﺳﺎﻋﺘﻬﺎی ﺿﺪ آب را ﻣﯽ ﺗﻮان ﺑﺎ ﻣﺴﻮاک و آب و ﺻﺎﺑﻮن ﺗﻤﯿﺰ و ﺳﭙﺲ ﺑﺎ ﯾﮏ ﭘﺎرﭼﻪ ﻧﺮم ﺧﺸﮏ ﮐﺮد.
 • ﺳﺎﻋﺖ ﭘﺲ از اﺳﺘﻔﺎده در درﯾﺎ ﺑﺎﯾﺪ ﺑﺎ آب ﮔﺮم و ﺗﻤﯿﺰ ﺷﺴﺘﻪ و ﺳﭙﺲ ﮐﺎﻣﻼ ﺧﺸﮏ ﮔﺮدد.
 • ﺗﻮﺻﯿﻪ ﻣﯽ ﺷﻮد ﺳﺎﻟﯽ ﯾﮏ ﺑﺎر ﻣﻘﺎوﻣﺖ ﺳﺎﻋﺖ ﺧﻮد را در ﺑﺮاﺑﺮ آب ﺗﻮﺳﻂ ﻣﺮﮐﺰ ﺧﺪﻣﺎت ﻣﺠﺎز ﻣﯿﺪو ﺑﺮرﺳﯽ ﻧﻤﺎﯾﯿﺪ.
 • ﻫﺮﮔﺰ ﺳﺮدﺳﺖ ﺗﻨﻈﯿﻢ زﻣﺎن و ﯾﺎ دﮐﻤﻪ ﻫﺎ را در ﺣﺎﻟﯽ ﮐﻪ ﺳﺎﻋﺖ زﯾﺮ آب اﺳﺖ، ﻓﻌﺎل ﻧﮑﻨﯿﺪ و ﻣﻄﻤﺌﻦ ﺷﻮﯾﺪ ﮐﻪ ﭘﺲ از ﻫﺮ ﻋﻤﻠﯿﺎت، ﺳﺮدﺳﺖ ﻣﺤﮑﻢ ﺷﺪه ﺑﺎﺷﺪ.
 • ﺗﻤﺎم ﺳﺎﻋﺘﻬﺎی ﻣﯿﺪو ﺗﺎ3  ﺑﺎر (30ﻣﺘﺮ/100 ﻓﻮت)در ﺑﺮاﺑﺮ آب ﻣﻘﺎوم ﻫﺴﺘﻨﺪ. ﺳﺮدﺳﺘﻪ ﭘﯿﭽﯽ، ﻣﻘﺎوﻣﺖ در ﺑﺮاﺑﺮ آب را ﺑﻬﺒﻮد ﻣﯽ ﺑﺨﺸﺪ. اﯾﻦ اﻣﺮ ﺑﻪ وﯾﮋه در ﻣﻮرد ﺳﺎﻋﺖ ﻫﺎﯾﯽ ﮐﻪ در اﻋﻤﺎق ﺑﯿﺶ از10  ﺑﺎر (100 ﻣﺘﺮ/330 ﻓﻮت) در ﺑﺮاﺑﺮ آب ﻣﻘﺎوم ﻫﺴﺘﻨﺪ، ﺻﺪق ﻣﯽ ﮐﻨﺪ.

 

 

نتیجه

Mido در طول تاریخ قابل توجه خود، به طور مداوم مرزهای ساعت سازی، ترکیب تخصص فنی، نوآوری، و طراحی جاودانه را جابجا کرده است. از موفقیت اولیه خود در بازار خودرو تا همکاری با نمادهای ورزشی، میدو همچنان در خط مقدم این صنعت باقی مانده است. با هر مجموعه ای که از شگفتی های معماری و نشانه های فرهنگی الهام گرفته شده است، Mido همچنان به خلق ساعت هایی ادامه می دهد که ارزش های دقیق، دوام و جذابیت های زیبایی شناسی برند را تجسم می بخشد. از آنجایی که میدو به آینده چشم دوخته است، همچنان متعهد به ساخت ساعت هایی است که در آزمون زمان مقاومت کرده و علاقه مندان به ساعت را در سراسر جهان مجذوب خود می کند.