سبد خرید

تکنیک های سوار کردن سنگ به روش های کلاسیک

شما اینجا هستید

ممکن است شما به دنبال خرید یک جواهر زیبا و چشم نواز به عنوان هدیه، یادبودی برای عشق یا حتی به عنوان حلقه ازدواج باشید. مهم نیست کدومش رو می خواین، سنگ جواهر است که هدیه شما رو به یک اثر خارق العاده تبدیل کرده است. سنگ جواهر تأثیر خیلی زیادی روی زیبایی، وقار و استایل جواهر خریداری شده داره. ولی وقتی که صحبت از پیدا کردن جواهر مورد نظر شما میشه، چه انگشتر، گوشواره یا گردنبند، چیزی که جواهر شما رو متفاوت می کنه، نحوه سوار کردن سنگ های جواهر بر روی پایه آن است. وقتی که یک جواهر به کسی داده می شود، به ندرت به شفافیت سنگ توجه می شود. اغلب جلوه کلی انگشتر یا گردنبند شما نظر بیننده را به خود جلب می کند که بسیار وابسته به نحواه سوار کردن سنگ بر روی آن است. ده ها نحوه سوار کردن سنگ بر روی پایه وجود دارد، اکثر آنها زیبا و جذاب هستند ولی انتخاب نهایی به نیاز و کارایی شخصی افراد بستگی دارد. سبک قرار گیری سنگ بر روی پایه اغلب بر اساس نحوه سوار کردن سنگ های اصلی آن تعریف می شود.

1- BEZEL

تکنیک Bezel یکی از اولین روش های استفاده شده در سوار کردن سنگ بر روی پایه است.  در ایـن روش، لایـه فلـزی نـازکـی دور کریستال را می پوشاند که نه تنها کریسـتال را در برابر ضربه بلـکه در برابر خـراش و سـاییـدگی نیز حفظ می کند. در این روش می توان کریستال ها را در سایز های متفاوت کنـار یکدیـگر قـرار داد تا به طراحـی مورد نظـر رسیـد که معمولاً برای کریستـال های رنگی مورد استفاده قرار می گیرد.

2- PRONG SETTING

یکی دیگر از روش های محبوب در سوار کردن سنگ جواهر بر روی پایه روش Prong است. در این روش معمولا 6 چنگک سنگ جواهر را در محل نگه می دارند. تکنیک Prong تمام سنگ جواهر را به نمایش می گذارد و اجازه عبور مقدار بیشتری نور را نسبت به روش Bezel  می دهد و باعث درخشش بیشتر سنگ جواهر می شود. نکته منفی در این روش این است که شما باید به طور مرتب از محکم و سالم بودن چنگک ها اطمینان حاصل کنید و همچنین سنگ جواهر شما به طور مرتب در معرض ضربات کوچکی قرار می گیرد که منجر به آسیب رساندن به آن می شود. به همین دلیل انتخاب جواهر ساخته شده با این روش، به کسانی که در طول روز به طور مرتب و زیاد از دستان خود استفاده می کنند، توصیه نمی شود. برای این افراد استفاده از جواهرات ساخته شده به روش Bezel رایج تر است. این روش غالبا در تولید انگشتر و حلقه های ازدواج استفاده می شود.

  

3-FLUSH

روش Flush بسیار شبیه به روش Bezel است، با این تفاوت که در این روش تنها قسمت بالایی سنگ جواهر شما به نمایش گذاشته می شود. بسیاری از سازندگان جواهر از این روش در سوار کردن سنگ های کناری سنگ اصلی استفاده می کنند، چراکه این روش برجستگی و جلوه سنگ جواهر را کاهش می دهد.

 

 

4- TENSION

یک روش جدید و مدرن که اغلب در انگشتر های غیر روزمره استفاده می شود که ظاهری بسیار شیک و جذاب به انگشتر شما می دهد. این روش می تواند تمام ستگ را به نمایش بگذارد. در این روش از یک حلقه فلزی که در قسمتی از هم فاصله دارند استفاده و این قسمت با سنگ جواهر پر می شود.همپوشانی  فلز و جواهر باعث تثبیت سنگ در جای خودش می شود. علی رغم ظاهر شگفت انگیزی که این روش به جواهرات می دهد، می تواند به شدت سنگ جواهر را در برابر ضربه آسیب پذیر کند. همچنین سایز انگشتر امکان تغییر نخواهد داشت.

 

 

5- CHANNEL

روش Channel به طور معمول هم در انگشتر و هم  گوشواره استفاده می شود.سنگ جواهر بین دو نوار فلزی قرار می گیرند و سنگ به طور امن و راحت و به دور از آسیب روی پایه می نشیند. این روش بسیار در تولید حلقه های ازدواج محبوب است، طوریکه سنگ مرکزی را برجسته نشان می دهد.

 

 

6- BAR

 این روش اغلب در ساخت  گوشواره و انگشتر استفاده می شود. این روش شباهت بسیار زیادی به تکنیک Channel  دارد با این وجود ظاهری بسیار متفاوت به جواهر شما می دهد. در این روش کناره های سنگ جواهر به نمایش گذاشته می شود و سنگ ها در میان فلز استفاده شده در جواهر قرار می گیرند.  اختلاف ایجاد شده بین سنگ جواهر و فلز هنگام قرار گیری این دو در کنار هم را بسیاری از خریداران را مجذوب خود می کند.

7- 'PAVE

روش 'Pave اغلب در ساخت  انگشتر استفاده میشود. اگر چه می توان استفاده از این روش را در ساخت گوشواره و آویز مشاهده کرد. همـانطور که از نـام آن پیداست در این روش سوارکردن، کریستال ها با فاصله بسـیار نزدیـک به شـکل سنـگ فـرش داخـل فـضـاهای بسیـار کوچـکی که از قـبـل روی پـایـه جواهـر در نظـر گرفـته شده است، قـرار می گیرند. کریسـتال ها پس از قـرار گرفـتن در ایـن فضـا ها، توسـط چنـگک های بسـیار کوچکی که در جواهر سازی گَوارسه نامیده می شوند، توسط مخراج کار یکی پس از دیگری در جـای خود ثابت می شوند.

 

 

سواروسکی به عنوان یکی از بزرگترین پیشگامان صنعت مد و فشن، قدمتی طولانی در تولید زیور آلات، دکوری های تزئینی، ساعت، لباس و دکوراسیون منزل دارد. سواروسکی نیز از روش های کلاسیک و مدرن ساخت جواهرات با سنگ های گران بها برای عرضه محصولاتی با کیفیت استفاده می کند.